Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul Dünyanın Dört Bir Yanından Turist Çekiyor

24 Nisan, 2017 | 15:51
İstanbul Turizm, Turist Sayısı

İstanbul Dünyanın Dört Bir Yanından Turist Çekiyor

İstanbul Dünyanın Dört Bir Yanından Turist Çekiyor. En fazla turisti yaz aylarında ağırlayan şehir, Alman turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

Yüzyıllar boyunca farklı kültür ve uygarlıklara ev sahipliği yapan İstanbul, 2002 yılından bu yana 108 milyon 869 bin 596 yabancı turistin ziyaret noktası oldu.

Tarihte çeşitli medeniyetlere başkentlik yapan şehri, son 15 yıl içerisinde Türkiye nüfusundan yaklaşık 30 milyon fazla yabancı turist ziyaret etti.

Ajans Press’in Kültür ve Turizm Bakanlığının verilerinden derlediği bilgilere göre İstanbul’a gelen turist sayısının 2000 yılından itibaren kademeli olarak arttığı belirtildi. Mega kenti 2002 yılında 2 milyon 699 bin 131 kişi ziyaret ederken bu rakam geçen yıl 9 milyon 203 bin 987’ye ulaştı.

Amerika’dan Afrika’ya, İslam dünyasından Avrupa’ya dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrayan İstanbul’u son beş yıl içerisinde en çok Alman turistler ziyaret etti. Almanları sırasıyla İran, Rusya, ABD, İngiltere, Fransa izledi.

Verilere göre turistler İstanbul’u en çok yaz aylarında ziyaret ederken kış aylarında turist sayısı en düşük seviyelere ulaştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman Turist, İstanbul, Turist,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları