Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul’da domuz gribi yayılıyor

04 Kasım, 2009 | 10:50

İstanbul'da domuz gribi yayılıyor İstanbul Valisi Muammer Güler İstanbul’da ilk domuz gribi ölüm vakası sebebiyle vatandaşları uyardı.

Vali Muammer Güler: “Çok sayıda vaka var ve hızla yayılıyor. Havaların da mevsim normallerinin 10 derece altında olması riski artıyor. Veliler dikkatli olmalı. Öksürüğü, ateşi olan öğrencileri okullara göndermesinler” şeklinde konuştu.

İstanbul’da domuz gribinden ilk ölüm vakası dün duyuruldu. 13 yaşında bir kız çocuğu dün hayatını kaybetti. İstanbul Valisi Muammer Güler, çocuğun pazar gecesi bir eğitim hastanesine üç gündür çektiği karın ağrısı ve rektum kanaması şikayetiyle götürüldüğünü belirterek, “Hastanenin acil servisine kaldırılmış. Ancak durumunun ağırlığı nedeniyle yoğun bakımı olan bir üniversite hastanesine sevk ediliyor. Buraya götürülürken yolda durumu ağırlaşınca, ulaştırıldığı başka bir hastanenin acil servisinde hayatını kaybetti” dedi.

Sekizinci sınıf öğrencisi olan çocuğun adını vermeyen Muammer Güler, çocuğun domuz gribinden öldüğünün toprağa verilmeden önce yapılan otopsisinden anlaşıldığını vurguladı. Güler son tabloyu anlattı: “Şu anda ikisi yoğun bakımda olmak üzere, hastanelerde tedavi gören yedi domuz gribi vakası var. Bugüne kadar 447 domuz gribi vakası görüldü. Bunların içinde iyileşenler de var. Toplam domuz gribi görülen öğrenci sayısı 116. Bir salgın içinde olduğumuz görülüyor. Çok sayıda vaka var ve hızla yayılıyor. Havaların da mevsim normallerinin 10 derece altında olması riski artıyor. Veliler dikkatli olmalı. Öksürüğü, ateşi olan öğrencileri okullara göndermesinler. Okullarda yüzde 5 devamsızlık var.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Domuz gribi, Domuz Gribi Haberleri, Domuz Gribi İstanbul, İstanbul Domuz Gribi, İstanbul Valisi, Muammer Güler, Muammer Güler Domuz Gribi, Muammer Güler Domuz Gribi Açıklaması, Muammer Güler Grip, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Vali Domuz Gribi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları