Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’ndan muhteşem konser

23 Ocak, 2013 | 20:14

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası'ndan muhteşem konser İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde muhteşem bir konser verdi.

Şef Alpaslan Ertüngealp’in yönettiği İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) konseri Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde büyük bir katılımla gerçekleşti.

Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte, Şef Alpaslan Ertüngealp yönetiminde sanatseverlerin karşına çıkan İDSO, Solist Tahir Aydoğdu ile F. Alnar’ın kanun konçertosunu sahneledi.

Efsane şef Claudio Abbado’nun asistanı olan, klasik müzik dünyasında saygın bir yere sahip Ertüngealp’in yönetiminde devam eden konserde, Borodin “2.Senfoni” ve Çıplak Dağda Bir Gece M. Mussorgsky eserleri de Küçükçekmeceli sanatseverler tarafından büyük alkış aldı.

Sanatseverlerin klasik müziğe doyduğu gecede 77 kişilik dev kadroyla sahne alan İDSO, katılımcılara unutamayacakları bir akşam yaşattı.

Bundan sonraki İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası konserleri, 25 Ocak’ta Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda ve 1 Şubat’ta Caddebostan Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Alpaslan Ertüngealp kimdir?

Bir çok prestijli uluslararası ödûle sahip Alpaslan Ertüngealp, piyanist ve şef olarak aktif sanatsal yaşamını sürdürmekte. 1998′de Macar Televizyonu Uluslararası Şeflik Yarışması’nda üçüncülük ödülü alan sanatçı, bu yarışmadan bir sene sonra Prokofyef Uluslararası Şeflik Yarışması’nda da üçüncülük ödülüne layık görüldü. Alpaslan Ertüngealp, 2002′de Dimitri Mitropoulos Uluslararası Şeflik Yarışması’nda birincilik ödülünü almasıyla, genç ve yetenekli bir şef olarak ününü arttırdı.

2003 senesinde Macar Kültür Bakanlığı tarafından Artisjus Ödülü’ne layık görülen sanatçı, St. Petersburg Filarmoni Orkestrası, Macar Ulusal Filarmoni Orkestrası, Royal Philharmonic Orchestra, Orchestra Sinfonica Nazionale di RAI Torino, Orchestre National Bordeaux-Aquitaine ve Teatro Felice di Genova gibi orkestralar eşliğinde dünyanın dört bir yanında başarılı konserler verdi.

2002 senesinde Artemisia Oda Orkestrası’nı kuran sanatçımız, 2006-2009 yılları arasında Savaria Senfoni Orkestrası’nın müzik direktörlüğünü ve daimi şefliğini yaptı. İDSO ile de defalarca konser veren Alpaslan Ertüngealp, 2011′nden beri dünyaca ünlü şef Claudio Abbado’nun müzik asistanı ve asistan şefi olarak çalışmalarını Berlin Filarmoni Orkestrası, Lucerne Festival Orkestrası ve Orchestra Mozart gibi dünyanın önde gelen orkestraları ile sürdürmekte.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alpaslan Ertüngealp, Alpaslan Ertüngealp kimdir, İDSO, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası konser, Küçükçekmece Belediyesi, Küçükçekmece Belediyesi konser, Şef Alpaslan Ertüngealp, Solist Tahir Aydoğdu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları