Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul Beylikdüzü’nde helikopter düştü / Son Dakika

10 Mart, 2017 | 11:42

İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinde yangın söndürme helikopteri düştü…/ Son Dakika…

Alınan bilgilere göre İstanbul Beylikdüzü’nde kuleye çarpan helikopter düştü. Olay yerine çok sayıda ambulans ve ekip gönderildi.

Helikopterin düştüğü bölgeye itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Helikopterin Atatürk Havalimanından kalktıktan sonra Büyükçekmece’deki televizyon kulesine çarptığı ve düştüğü öğrenildi.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, 5 kişinin cenazesini gördüğünü söyledi.

Helikopterde toplam 7 kişinin olduğu söyleniyor.

İBB’nin trafik uygulamasında da “D-100 (E-5) S rampası-Büyükçekmece arası kaza nedeniyle tüm şeritler kapandı” denildi.
Görgü tanığı Ferhat Karatekin “Helikopter kuleye çarpıp döne döne E-5’e düştü.. Bölgede sis yoğunluğu vardı. Şu anda o kadar yok ancak kulenin restoran olan kısmını göremiyoruz” dedi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Büyükçekmece’deki helikopter kazasında ilk belirlemelere göre, 5 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Vali Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, saat 11.16’da Atatürk Havalimanından kalkan özel bir şirkete ait helikopterin, 11.21’de Büyükçekmece sınırları içinde E-5 karayolu üzerine henüz sebebi netleşmemiş bir nedenle düştüğünü belirtti.

Burada ilk tespitlere göre 5 kişi hayatını kaybettiğini ifade eden Vali Şahin, “Hem enkaz kaldırma çalışmaları hem de yolun trafiğe açılma çalışmaları hızla sürdürülüyor. Detaylı bilgiyi kamuoyuyla paylaşacağız.” dedi.

Bilecik’e gitmek için havalanmış
İstanbul Büyükçekmece’de düşen helikopterin Atatürk Havalimanı’ndan Bilecik’e gitmek üzere havalanan özel bir şirkete ait Sikorsky türü helikopter olduğu öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, özel bir şirkete ait S-76 tipi Sikorsky TC HEZ kuyruk tescilli özel bir şirkete ait helikopter Atatürk Havalimanı’ndan Bozüyük’e gitmek üzere havalandıktan kısa süre sonra sonra saat 11.30’da Büyükçekmece’de düştü.

Helikopterde ikisi pilot ve aralarında yabancı uyrukluların da olduğu 7 kişinin bulunduğu belirtildi.

Parçaları geniş alana yayıldı
Kuleye çarptıktan sonra helikopterin daha sonra Büyükçekmece rampasında Edirne istikametinde E-5’e düştüğü öğrenildi.

Düşen helikopterin parçalarının geniş bir alana yayılması nedeniyle bölgede E-5 karayolu çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı.

İtfaiye, polis, AFAD ve diğer ekiplerin, sisin de etkili olduğu bölgede başka ölü veya yaralı olma ihtimaline karşı arama çalışmaları sürüyor.

Bu arada AK Parti Büyükçekmece İlçe Başkanı İlker Gürbüz, olay yerinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, 5 kişinin cesedine ulaşıldığını kaydederek, “Helikopter kalktığında içinde 7 kişinin olduğu söyleniyor. Ancak şu an itibariyle 5 tespit yapıldı. İnşallah 5 kişi olur diye düşünüyoruz ancak 7 kişi olma ihtimali de var.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Beylikdüzü, Beylikdüzü helikopter düştü, Helikopter Düştü, İstanbul, Son dakika,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları