Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul Atatürk Havalimanı rekor kırdı

22 Ekim, 2013 | 16:10

istanbul-ataturk-havalimani İstanbul Atatürk Havalimanı Kurban Bayramı tatilinde tüm zamanların en yüksek yolcu ve uçuş trafiğini yaşadı.

TAV Havalimanları’ndan yapılan açıklamaya göre, İstanbul Atatürk Havalimanı, 11 ile 20 Ekim tarihleri arasında tüm zamanların en yüksek yolcu ve uçuş trafiğini yaşadı. Bu tarihler arasında 10 bin 930 yolcu uçağı iniş ya da kalkış yaptı.

Bayram tatilinde yapılan ek sefer sayısı 98’i dış hat olmak üzere toplamda 179’a ulaştı. Gerçekleşen ek seferlerde iç hatlarda Antalya ve Dalaman Havalimanları tercih edildi. En çok tercih edilen destinasyon iç hatlarda, sırasıyla toplam 28 sefer ile Antalya ve 10 sefer ile Dalaman olarak gerçekleşti. Dış hatlarda ise toplam 18 sefer ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti Lefkoşa, 10 sefer ile Almanya’nın Frankfurt ve 10 sefer ile Suudi Arabistan’ın Cidde kenti tercih edilen destinasyonlar oldu.

Havayolu olarak bakıldığında ise İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan en çok uçan havayolu şirketi THY oldu. Toplam ek sefer uçuşların yüzde 64,25’ini THY gerçekleştirdi. Onur Havayolları yüzde 24, Atlas jet yüzde 10 ve diğerleri olarak uçuşlar paylaşıldı. Toplam yolcu trafiğinde ise, transfer yolcu hariç 145 bin yolcu ile 11 Ekim Cuma günü Atatürk Havalimanı’nın hizmet verdiği en yoğun yolcuya ulaşıldığı gün olarak kayıtlara geçti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü, “Atatürk Havalimanımızda tüm zamanların en iyi rakamlarına ulaştık. Tüm yolcularımızın konfor ve kolaylıkla yolculuklarını gerçekleştirebilmeleri için 24 saat aralıksız çalıştık” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atatürk Havalimanı, İstanbul, İstanbul Atatürk Havalimanı, Kurban Bayramı, Kurban Bayramı Tatili, TAV Havalimanları, TAV Havalimanları açıklama, TAV İstanbul, THY, THY bayram tatili, THY seferleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları