Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

7. İstanbul Animasyon Festivali

05 Kasım, 2011 | 11:08

7. İstanbul Animasyon Festivali  22-27 Kasım tarihlerinde Pera Müzesi’nde düzenlenecek.

İstanbul Animasyon Festivali hersene olduğu gibi bu sene de en iyi animasyon filmlerini programa dahil edecek. Dünyanın bir çok festivaline katılmış ve ödül almış filmler, İstanbul Animasyon Festivali dahilinde izlenebilecek. Festivalin en ağır toplarından biri ünlü yönetmen Kamil Polak’ın son filmi aynı zamanda Annecy Animasyon Festivali’nde en iyi animasyon ödülünü alan The Lost Town of Switez. Bafta ve Cannes Film Festivallerinde boy göstermiş stop motion ikilisi Quay Kardeşler’in son filmi Maska da festivalin önemli filmleri arasında. Arjantinli ünlü yönetmen Juan Pablo Zaramella ise iki filmiyle festivalde yerini aldı. Dünya prömiyerini Berlinale’de yapan Heavy Heads ve yine festivallerin gözdesi Paths of Hate yarışma dahilinde gösterilecek 214 filmden sadece bir kaçı.

Kore animelerinin son örneklerinden Green Days: Dinosaur and I festivalin gözde filmlerinden biri olacak. Jez Jerzy’nin çizgi romanından uyarlama George The Hedgehog ile festival programında Polonya sinemasının ağırlığını arttırıyor. Stop motion konusunda en ünlü stüdyolardan Nuku Film’den Mati Kutt’un son filmi Sky Song festival’de gösterilecek filmlerden biri.

İstanbul  Animasyon Festivali ‘nde yarışmaya Türkiye’den katılan 28 film, en iyi Türk kısa animasyon filmi olmak için yarışacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
7. İstanbul Animasyon Festivali, Animasyon Festivali, Annecy Animasyon Festivali, Green Days: Dinosaur and I, İstanbul Animasyon Festivali, Maska, Paths of Hate,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları