Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul ‘ a büyük ödül

09 Temmuz, 2011 | 11:58

İngiliz Daily Telegraphy Gazetesi ‘nden İstanbul ‘a büyük ödül

İngiliz Daily Telegraphy Gazetesi ‘nden İstanbul ‘a “En İyi Kültür Şehri” ve “En Büyük Kültürel Destinasyon” ödülleri verildi.

Daily Telegraphy Gazetesi ‘nin tur operatörü Page & Moy ile ortaklaşa organize ederek dağıttığı “50 En Büyük Kültürel Destinasyon” ödüllerinin sahipleri  jüri üyelerinin yanı sıra Daily Telegraph okuyucuları tarafından belirlendi.

Türkiye’ nin Londra Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ‘nce yapılan açıklamada Müşavir Tolga Tuyluoğlu “Bu ödüller hiç şüphesiz ki İstanbul’un 2010 Avrupa Kültür Başkenti olması konusundaki başarısının göstergesidir. Ayrıca, Türkiye’nin İngiltere pazarındaki önemini göstermektedir” diyerek mutluluğunu dile getirdi.

Ayrıca İngiltere ‘de yıl başlarında yapılan bir araştırmada iklim, kültür ve tarih sebeplerden dolayı İngilizlerin tatillerinde Türkiye ‘yi tercih ettikleri öğrenildi. Deniz, kum, güneş tatilinin yanı sıra İngiliz turistlerin % 71 inin  seyahatleri sırasında Türkiye’de tarihi bir yeri ya da müzeyi gezdiğini söylediği kaydedildi.

En iyi Kültür Şehri Roma

“En İyi Kültür Şehri” ve “En Büyük Kültürel Destinasyon” ödüllerinde birincilik ise İtalya’nın başkenti Roma’ya verildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Daily Telegraphy Gazetesi, En İyi Kültür Şehri, İngiliz Daily Telegraphy, İstanbul, İstanbul a ödül, İtalya nın başkenti, Kültürel Destinasyon, londra kültür ve tanıtma müşavirliği, Müşavir Tolga Tuyluoğlu, Roma, Tolga Tuyluoğlu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları