Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul ‘ a büyük ödül

09 Temmuz, 2011 | 11:58

İngiliz Daily Telegraphy Gazetesi ‘nden İstanbul ‘a büyük ödül

İngiliz Daily Telegraphy Gazetesi ‘nden İstanbul ‘a “En İyi Kültür Şehri” ve “En Büyük Kültürel Destinasyon” ödülleri verildi.

Daily Telegraphy Gazetesi ‘nin tur operatörü Page & Moy ile ortaklaşa organize ederek dağıttığı “50 En Büyük Kültürel Destinasyon” ödüllerinin sahipleri  jüri üyelerinin yanı sıra Daily Telegraph okuyucuları tarafından belirlendi.

Türkiye’ nin Londra Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ‘nce yapılan açıklamada Müşavir Tolga Tuyluoğlu “Bu ödüller hiç şüphesiz ki İstanbul’un 2010 Avrupa Kültür Başkenti olması konusundaki başarısının göstergesidir. Ayrıca, Türkiye’nin İngiltere pazarındaki önemini göstermektedir” diyerek mutluluğunu dile getirdi.

Ayrıca İngiltere ‘de yıl başlarında yapılan bir araştırmada iklim, kültür ve tarih sebeplerden dolayı İngilizlerin tatillerinde Türkiye ‘yi tercih ettikleri öğrenildi. Deniz, kum, güneş tatilinin yanı sıra İngiliz turistlerin % 71 inin  seyahatleri sırasında Türkiye’de tarihi bir yeri ya da müzeyi gezdiğini söylediği kaydedildi.

En iyi Kültür Şehri Roma

“En İyi Kültür Şehri” ve “En Büyük Kültürel Destinasyon” ödüllerinde birincilik ise İtalya’nın başkenti Roma’ya verildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Daily Telegraphy Gazetesi, En İyi Kültür Şehri, İngiliz Daily Telegraphy, İstanbul, İstanbul a ödül, İtalya nın başkenti, Kültürel Destinasyon, londra kültür ve tanıtma müşavirliği, Müşavir Tolga Tuyluoğlu, Roma, Tolga Tuyluoğlu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları