Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul ‘a bu yıl turist yağdı / Turizm Haberleri

06 Ağustos, 2011 | 11:38

2010 Yılı Avrupa Kültür Başkenti İstanbul ‘a ilk 7 ayda adeta turist yağdı. Araplar İstanbul ‘ u Ruslar Antalya ‘yı çok sevdi. / Turizm Haberleri

İstanbul için geçen yıl yapılan turizm yatırımları bu senenin ilk 7 ayında kendisini göstermeye başladı. Geçen sene göre bu yıl İstanbul ‘a gelenlerin sayısı ilk yedi ayda % 15 artış gösterdi.

Yurtiçi otelleri ve yurtiçi kültür turlarına en çok  Alman, Arap, Rus, Amerikalı ve Fransız ilgi gösterdi. İstanbul Kültür ve Turizm Müdürlüğü verilerinden derlenen bilgilere göre, İstanbul’u ocak ayında 378 bin 380, şubat ayında 431 bin 481, mart ayında 556 bin 113, nisan ayında 694 bin 959, mayıs ayında 729 bin 860, haziran ayında 773 bin 92 ve temmuz ayında 916 bin 486 olmak üzere toplam 4 milyon 480 bin 371 turist ziyaret etti.

Türkiye turlarının  başına ve ya sonuna mutlaka bir kaç günlük İstanbul Turlarını ekleyen yabancı turistler 2010 yılı Avrupa Kültür Başketi ‘ni görmeden ülkelerine dönmüyorlar.

Rusların tercihi Antalya

Rus Turistler ve Alman Turistler bu sene de her sene olduğu gibi tercihlerini deniz kum güneş tatilinin cenneti haline gelen Antalya ‘dan yana kullandılar. Rusların Antalya ‘ya gelen turist sayısı içindeki payı % 28 lerde. Antalya Kültür ve İl Turizm Müdürlüğü ‘nün yatığı açıklamaya göre ilk yedi ayda havayoluyla Antalya ‘ya yaklaşık 6 milyon 178 bin turist geldi. Turistlerin ülkelerine göre dağılımında Ruslar ilk sırada yer alıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2010 Yılı Avrupa Kültür Başkenti, Antalya Gezisi, Antalya rus, Antalya Rus Turist, Avrupa Kültür Başkenti, İstanbul, İstanbul Kültür ve Turizm Müdürlüğü, istanbul turist istatistikleri, İstanbul Turları, Turizm Haberleri, Türkiye Turları, yurtiçi kültür turları, Yurtiçi Oteller,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları