Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul 3. Havalimanı toplu taşıma ihalesi iptal edildi!

13 Eylül, 2018 | 12:54

İstanbul 3. Havalimanı toplu taşıma ihalesi iptal edildi!

İstanbul 3. Havalimanı toplu taşıma ihalesi iptal edildi. 29 Ekim’de açılacak İstanbul 3. Havalimanı’na toplu taşıma yapmak için açılan “Bagajlı Lüks Taşımacılık” ihalesi, kamu yararı oluşmadığı için iptal edildi.

İlk etabının 29 Ekim’de açılması planlanan İstanbul Yeni Havalimanı’na ulaşımı sağlam için İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü 4 Eylül’de “Bagajlı Lüks Taşımacılık Hatlarının” oluşturulması işi için hat kiralama ihalesine çıktı.

İstanbul 3. Havalimanı toplu taşıma ihalesi iptal edildi

4 Eylül’de yapılan ihaleyi 475 milyon 488 bin liralık teklif ile HAVAŞ, Altur Turizm ve Free Turizm’in oluşturduğu konsorsiyum kazandı. İhaleyi kazanan konsorsiyum, havalimanın açılış tarihinden itibaren 10 yıl süreyle, İstanbul’da oluşturulacak 18 hat üzerinde 150 otobüsle taşımacılık yapılacaktı.

Dün ihaleye katılan firmalara sözlü olarak ihalenin iptal edildiği ve ilerleyen günlerde yeniden ihale tarihinin açıklanacağı bilgisi verildi.

“Yandaşlığın da bir sınırı var. Aynı kanaatteyiz”

CHP’li İBB Meclis Üyesi Tarık Balyalı, “İhale kamu yararı olmadığı gerekçesiyle iptal ediliyor. Biz de bu ihalede kamu yararı olmadığı kanaatindeyiz. Yandaşlığın da bir sınırı vardır. Kişisel olarak ben aslında 3. Havalimanı’nda da kamu yararı görmüyorum. İnşa edilen havaalanı şehrin çok dışında ve bu inşaatla çevreye büyük zarar verildi.

Metro inşaatı hala bitirilebilmiş değil. Toplu taşıma yok. Havaalanına zamanında ulaşmak isteyen İstanbullular buraya gerçekten çok zor şartlarda ulaşacaklar. Sonuçta yanlış hesap Bağdat’tan döndü ama bu durum yeni sorunları da beraberinde getirecek” değerlendirmesinde bulundu.

ihaleye Altur, Havaş ve Free konsorsiyumu almıştı

İptal edilen ihaleye Altur Turizm, Havaş ve Free Turizm konsorsiyumu, Platform Turizm ve Sarılar Turizm olmak üzere 3 teklif sunulmuştu. İhale Komisyonu tarafından Sarılar Turizm’in teklifini geçersiz sayılmıştı.

İhaleye davet edilen firmalardan Turex Turizm maliyetleri çok yüksek buldukları için teklif vermediklerini açıklamıştı. İhaleye davetli katılan İstanbul Halk Ulaşım da teklif sunmamıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
“Bagajlı Lüks Taşımacılık, Altur-Havaş-Free Konsorsiyumu, İBB Meclis Üyesi, İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü, İhale iptal, Kamu yararına, Tarık Balyalı, Yeni Havalimanı ihalesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları