Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul 24 şehri geride bıraktı!

12 Mart, 2015 | 08:31

İsveç merkezli seyahat dergisi Travel News, “2015 yılında gezilecek 25 yer” isimli bir liste hazırladı. Dergi, listenin ilk sırasında İstanbul’a yer verdi.

Popüler seyahat dergisi Travel News, hazırladığı “2015 yılında gezilecek 25 yer” isimli listede, zirveyi İstanbul’a verdi. İstanbul’un, en popüler şehir seçilmesinde, son yıllardaki memnuniyet oranlarının da etkili olduğu belirtildi.

Travel News’un listesinde ilk sırada yer alan İstanbul’u sırasıyla Malaga (İspanya), Kuzeydoğu Hindistan, Tazmanya (Avustralya), Mayorka (İspanya), Mikonos (Yunanistan), San Fransisco (ABD), San Sebastian (İspanya) ve Viyana (Avusturya) takip etti.

Dergi, ”taksiyle iki büyük kıtayı kısa sürede gezeceğiniz tek yer İstanbul” ifadesini kullandı ve İstanbul’un birçok kültürün bir arada yaşatıldığı muhteşem bir şehir olduğunun altını çizdi.

İsveçlilerin İstanbul’a seyahat etme talebinin özellikle 2014 yılında önemli ölçüde artış gösterdiği, bu artışta İsveçli basın mensuplarının, sektör temsilcilerinin ve kamuoyu önderlerinin İstanbul’da ağırlanış biçiminin basındaki yansımalarının etkisi olduğu kaydedildi.

İsveç’ten İstanbul’a seyahat talebinin daha da artmasının beklendiği belirtildi.

Kaynak: NationalTurk

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hindistan, İspanya, İspanya Turu, İstanbul, İstanbul isveç, İstanbul Turu, Malaga, Malaga ispanya, Mikonos, Mikonos adası, Mikonos yunanistan, San Fransisco, Tazmanya, Travel News, Travel News istanbul, Travel News isveç,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları