Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İsrail’in özür dilemesi turizm sektörünü umutlandırdı

25 Mart, 2013 | 10:28

İsrail’in özür dilemesi turizm sektörünü umutlandırdı İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun,Türkiye’den özür dilemesi  turizm sektörünü umutlandırdı.

Netanyahu’nun, ‘Mavi Marmara’ gemisine yapılan baskından dolayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la telefonla konuşarak Türkiye’den özür dilemesi, turizm çevrelerinde olumlu karşılandı.

Baskından önce 500 bin olan İsrailli turist sayısının 1 milyonlara çıkabileceği ifade ediliyor.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Marmaris Yürütme Kurulu Başkanı İsmail Özbozdağ, sektörün barışa hizmet verdiğini kaydetti. Özbozdağ, “Gelişmeleri sevinçle karşıladık, İsrail uçaklarını bölgemize gelmesi için elimizden geleni yapacağız.” diye konuştu.

Güney Ege Otelciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu da gelişmeler sonunda Başbakanımızın İsrail’in özrünü kabul etmesini memnuniyet verici olarak değerlendirerek ‘Mavi Marmara’ baskınından sonra 500 bin olan İsrailli turist sayısı hemen hemen sıfırlandı.

Kaybettiğimiz İsrailli turistleri geri kazanmak hatta 1 milyon İsrailli turist ağırlamak için girişimlerde bulunacağız. GETOB olarak hafta içi bir İsrail ziyaretimiz olacaktır.” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Binyamin Netanyahu, Güney Ege Otelciler Birliği Başkanı Bülent Bülbüloğlu, İsrail, İsrail Başbakanı, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail turizm, İsrailli turistler, Mavi Marmara, Mavi Marmara baskını, Turizm sektörü, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği, Türsab,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları