Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İsrail, Marmaris rezervasyonlarını iptal etti

31 Mayıs, 2010 | 17:25

İsrail’in Gazze’ye yardım götüren Türk gemisine saldırmasının ardından, Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde de yaklaşık 35 bin İsrailli turistin rezervasyonlarının askıya alındığı açıklandı.

İsrail’den Dalaman ve Milas- Bodrum havalimanlarına yapılan uçak seferlerinin iptal edildiği, İsrail’deki tur operatörlerinin Türkiye’ye turist göndermekten vazgeçtiği, yaklaşık 35 bin kişinin Marmaris’teki rezervasyonlarının askıya alındığı bildirildi.

Turizmcilerin, “Bu yıl İsrail sezonu kapandı’ yorumları yaptığını belirten Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Marmaris Bölge Yürütme Kurulu Başkanı İsmail Nejat Özbozdağ şunları söyledi:

“İsrail pazarında zaten bir kriz vardı. Bu kriz tam olarak atlatılamamıştı. Bu yıl daha önceki rakamların en azından yarısını yakalayabilme ümidiyle başlamıştık. Yaşanan saldırıyla İsrail pazarında büyük bir yara aldık. Umarım yetkililer bir an önce ortamı yatıştırır. Eğer olaylar bugünkü gibi devam ederse, şu an için askıda olan İsrail’den Marmaris’e gelecek 20 bin turistin rezervasyonları kesin olarak iptal olur.”

Levanten Tour sahibi Levent Güner da, “Bu tür siyasi olaylar ilk olarak bizi etkiliyor. Yaşanan insani yardım gemilerine saldırı olayının ardından bugün sabah tur operatörlerinden telefonlar aldık. Operatörler yolcularının otellerinden çıkmamalarını, haftanın iki günü Dalaman’a inecek uçakların iptal edildiğini bildirdi. Bu durum en kısa sürede aşılamazsa sezon boyunca İsrail pazarından kaybımız 20 bin turistin üzerinde olur” şeklinde konuştu.

Marmaris Liman İşletmeleri Genel Müdürü Şükrü Tugay ise  “Marmaris’e yarın gelecek olan `Royal İris’ isimli İsrailliler’i taşıyan yolcu gemisinin seferi iptal oldu. Yıl boyunca gelecek İsrailli yolcuları taşıyan 20 geminin seferleri de iptal edildi. Bunun anlamı sezon boyunca Marmaris’e gemilerle gelen yaklaşık 14 bin İsrailli turisti gözden çıkarmamızdır” şeklinde açıklama yaptı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gazze, Gazze Operasyonları, İsrail, İsrail ordu Radyosu, İsrail turist gemisi, İsrail turist gemisi Türkiye, İsrail Türkiye Turizm, İsrail Türkiye Turizm Krizi, Kıbrıs Rum Kesimi, Levanten Tour sahibi Levent Güner, Marmaris rezervasyonları, Ordu Radyosu, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Türkiye İsrail Gemisi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları