Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanyolların, Küba’ya Seyahat İlgisi Artıyor

13 Mart, 2017 | 09:49

Küba İspanyolların Seyahat Odağı Oldu

İspanyolların, Küba’ya Seyahat İlgisi Artıyor. Küba’nın İspanya Pazarı Büyüyor.

İspanyolların son yıllarda yaptığı seyahat tercihlerinde ilgi odağı olan Küba destinasyonunda bu yıl artış bekleniyor. İspanya‘nın araştırma firması olan Liligo data firmasının verilerine göre, İspanyolların Küba ilgisi her sene artış gösterdiği görülmektedir. 2015 yılında Iberia Madrid- Santiago de Küba uçuşları arasında her hafta 5 günde yapılan direk uçuşlarda 12.000 aylık doluluk olarak gözlenmektedir. Liligo.com direktörü Mario Gavira açıklamasında, “En çok yoğunluk ise  Semana Santa, Navidad gibi özel dini bayram tatilleri ile yaz ayları arasında da yoğunluk gözlemlendiğini” belirtti.

Küba’ya, Avrupa’nın ünlü hava yollarından, Alitalia, Aeroflot, Air France, KLM, Eurowings gibi firmalardır.2013’de firmaların %8 indirimler gözlenmiştir. Küba son iki yılda ilgi odağa başlamıştır. 2015 yılında 3 milyon İspanyol turist Küba’yı ziyaret etmiştir. 2016 yılında ise 4 milyondan fazla İspanyol ziyaretçi Küba’ya gitmiştir. 2017 yılında ise %14 artış bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İspanyol, Küba, Liligo.com, Seyahat,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları