Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanyollardan Airbnb’nin Durumu Kötüye Gidiyor

29 Haziran, 2017 | 15:29
Airbnb Barcelona

Airbnb Barcelona

 

Geçtiğimiz günlerde Barcelona‘nın Airbnb’yi yasaklayacağını bildirmesinin ardından, İspanyol turizm gazetesi Hosteltur Airbnb’nin durumunun kötüye gittiğini belirtti

 

İspanyollardan Airbnb’nin Durumu Kötüye Gidiyor

 

Airbnb, 2008’den beri hizmet veren ve turistik ev kiralamak da dünyanın dört bir yanında hizmet veren online ev kiralama portalıdır. Amerikalı şirket bir çok ülke de haksız kazanç iddiasıyla, tepki çekse de dünyanın dört bir yanında kullanılan bir uygulama olarak faaliyet vermeye devam ediyor.

Barcelona belediye başkanı geçtiğimiz günlerde geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, Airbnb’nin yasaklanabileceğini açıklamıştı. Habere ulaşmak için TIKLAYINIZ.

İspanya’nın önde gelen turizm sektör gazetesi Hosteltur ise Airbnb’i üzerine yaptığı araştırmada firmanın değerinin 30 milyon dolar olduğunu ve Marriott’den daha fazla şirket değerine sahip olduğunu açıkladı. Bunun yanı sıra Airbnb’den gerçekleşen taleplerin azaldığını iddia ediliyor.

Airbnb’nin haksız kazanç gerçekleştirdiği ve turistik lisansı olmayan evleri, turistik ev gibi kiraladığını bunun da otellere ve turistik lisansı olan işletmelere haksızlık olduğu belirtildi. Barcelona’nın Airbnb hakkında ne karar alacağı merak konusu.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Airbnb, Barcelona, Hosteltur,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları