Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanyollardan Airbnb’nin Durumu Kötüye Gidiyor

29 Haziran, 2017 | 15:29
Airbnb Barcelona

Airbnb Barcelona

 

Geçtiğimiz günlerde Barcelona‘nın Airbnb’yi yasaklayacağını bildirmesinin ardından, İspanyol turizm gazetesi Hosteltur Airbnb’nin durumunun kötüye gittiğini belirtti

 

İspanyollardan Airbnb’nin Durumu Kötüye Gidiyor

 

Airbnb, 2008’den beri hizmet veren ve turistik ev kiralamak da dünyanın dört bir yanında hizmet veren online ev kiralama portalıdır. Amerikalı şirket bir çok ülke de haksız kazanç iddiasıyla, tepki çekse de dünyanın dört bir yanında kullanılan bir uygulama olarak faaliyet vermeye devam ediyor.

Barcelona belediye başkanı geçtiğimiz günlerde geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, Airbnb’nin yasaklanabileceğini açıklamıştı. Habere ulaşmak için TIKLAYINIZ.

İspanya’nın önde gelen turizm sektör gazetesi Hosteltur ise Airbnb’i üzerine yaptığı araştırmada firmanın değerinin 30 milyon dolar olduğunu ve Marriott’den daha fazla şirket değerine sahip olduğunu açıkladı. Bunun yanı sıra Airbnb’den gerçekleşen taleplerin azaldığını iddia ediliyor.

Airbnb’nin haksız kazanç gerçekleştirdiği ve turistik lisansı olmayan evleri, turistik ev gibi kiraladığını bunun da otellere ve turistik lisansı olan işletmelere haksızlık olduğu belirtildi. Barcelona’nın Airbnb hakkında ne karar alacağı merak konusu.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Airbnb, Barcelona, Hosteltur,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları