Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanyollar, Ülkelerine Turizmde 3.5 Milyon Euro Gelir Sağladı

29 Mart, 2017 | 09:26
İspanyol Seyahat Acenteleri Tur Paketleri

İspanyol Seyahat Acenteleri Tur Paketleri

İspanyolların Önde Gelen Turizm Firmalarından Biri Olan Familitur’un Araştırmasında İspanyolların, Ülkelerinde ki Tur Operatörlerine 3.5 Milyon € Kazandırdı

Familitur raporuna göre 2016 yılında İspanyolların 182 milyon seyahat paketlerinden %91.4’ü yurt içi gezilerine ilgi duyduğu ve %8.6 yurt dışı destinasyonlarına ilgi duyduğunu açıkladı. İspanya‘da geçen yıl seyahat ve gezilere harcanan miktarın 41,388 milyon euro’nun % 68’lik oranı yerli hedefler için, uluslararası hedefler için %32’dir. İspanyolların seyahat paketlerinde yerli paketler %4,3 artarken, uluslararası paketler ise %17,5 civarında kaldı. İspanyolların total’de aldıkları turistik paketler geliri ise 3.5 milyonu euro’yu aştığı belirtildi. Mevsimsel harcamalarda ise Yaz dönemi açık ara birinci sırada yer aldı. Yaz dönemi %40’lık bir katkı ile yaz dönemi tatil için paket alanların en fazla yoğunlaştığı dönem oldu ve 1.419 milyon euro harcandığı belirtildi. Bu kazancın 345 milyonu ise yurt içi paketleri oluşturduğu ve bir önceki seneden %3’lük bir artış gösterdiği belirtildi. 1.075 milyon euro’luk kısım ise yurt dışı paketlerden elde edilen gelir olarak raporlanmıştır.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Familitur, İspanya, İspanyollar,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları