Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanyollar, Ülkelerine Turizmde 3.5 Milyon Euro Gelir Sağladı

29 Mart, 2017 | 09:26
İspanyol Seyahat Acenteleri Tur Paketleri

İspanyol Seyahat Acenteleri Tur Paketleri

İspanyolların Önde Gelen Turizm Firmalarından Biri Olan Familitur’un Araştırmasında İspanyolların, Ülkelerinde ki Tur Operatörlerine 3.5 Milyon € Kazandırdı

Familitur raporuna göre 2016 yılında İspanyolların 182 milyon seyahat paketlerinden %91.4’ü yurt içi gezilerine ilgi duyduğu ve %8.6 yurt dışı destinasyonlarına ilgi duyduğunu açıkladı. İspanya‘da geçen yıl seyahat ve gezilere harcanan miktarın 41,388 milyon euro’nun % 68’lik oranı yerli hedefler için, uluslararası hedefler için %32’dir. İspanyolların seyahat paketlerinde yerli paketler %4,3 artarken, uluslararası paketler ise %17,5 civarında kaldı. İspanyolların total’de aldıkları turistik paketler geliri ise 3.5 milyonu euro’yu aştığı belirtildi. Mevsimsel harcamalarda ise Yaz dönemi açık ara birinci sırada yer aldı. Yaz dönemi %40’lık bir katkı ile yaz dönemi tatil için paket alanların en fazla yoğunlaştığı dönem oldu ve 1.419 milyon euro harcandığı belirtildi. Bu kazancın 345 milyonu ise yurt içi paketleri oluşturduğu ve bir önceki seneden %3’lük bir artış gösterdiği belirtildi. 1.075 milyon euro’luk kısım ise yurt dışı paketlerden elde edilen gelir olarak raporlanmıştır.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Familitur, İspanya, İspanyollar,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları