Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanyol tenor Placido Domingo’dan İstanbul’da unutulmayacak konser

20 Ocak, 2015 | 09:54

ispanyol tenor Placido Domingo Operanın Kralı olarak bilinen İspanyol tenor Placido Domingo, İstanbul Ülker Sports Arena’da hayranlarına unutamayacakları bir gece yaşattı.

Yarım yüzyılı aşkın aktif sanat hayatıyla “operanın kralı” unvanını taşıyan İspanyol tenor, İstanbul konserinde bazı opera, operet ve Broadway eserlerinden kısımlar seslendirdi.

NationalTurk’ün haberine göre; Konser sonunda izleyicilere teşekkür eden Domingo, İstanbul’da bulunduğu için mutlu olduğunu ve uzun zamandır buraya yeniden gelmeyi istediğini söyledi. Eugene Kohn şefliğindeki Filarmonia İstanbul Orkestrası ile sahne alan sanatçıya, Angel Blue ile Micaela Oeste bazı şarkılarda eşlik etti.

Domingo, Türk izleyicilerine bir sürpriz yaparak konser sonunda oğlu Placido Domingo Jr. ile “Perhaps Love”ı seslendirdi. Neredeyse tüm koltukların dolu olduğu konserin sonunda Domingo, uzun süre ayakta alkışlandı. Konser, IEG Live, Pozitif Live ve Piu Müzik işbirliğiyle gerçekleştirildi.

Dünyanın en önemli sahnelerinde, 140’tan fazla rolde 3 bin 600’ü aşkın performans gerçekleştiren ve 500’ün üstünde konser yöneten Placido Domingo’nun, çoğu tam opera kayıtlarından oluşan 100’ü aşkın albümde imzası buluyor.

Dünya turnesi kapsamında New York, Berlin, Londra, Madrid, Rio de Janeiro ve Milano’nun ardından İstanbul’da 74’üncü yaş gününden 2 gün önce sahne alan Domingo, ilerleyen yaşına rağmen aktif sanat hayatına devam ediyor.

Orkestra şefliği de yapan Domingo, ayrıca Los Angeles Operaevi’nin genel direktörlüğü görevini yürütüyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Berlin, Broadway, Broadway müzikali, Filarmonia İstanbul Orkestrası, Londra, Madrid, New York, Perhaps Love, Perhaps Love dinle, Perhaps Love şarkısı, Placido Domingo, Placido Domingo ispanya, Placido Domingo istanbul, Placido Domingo kimdir, Placido Domingo konser, Placido Domingo opera, Rio De Janeiro, Ülker Sports Arena, Ülker Sports Arena konser,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları