Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanyol tenor Placido Domingo’dan İstanbul’da unutulmayacak konser

20 Ocak, 2015 | 09:54

ispanyol tenor Placido Domingo Operanın Kralı olarak bilinen İspanyol tenor Placido Domingo, İstanbul Ülker Sports Arena’da hayranlarına unutamayacakları bir gece yaşattı.

Yarım yüzyılı aşkın aktif sanat hayatıyla “operanın kralı” unvanını taşıyan İspanyol tenor, İstanbul konserinde bazı opera, operet ve Broadway eserlerinden kısımlar seslendirdi.

NationalTurk’ün haberine göre; Konser sonunda izleyicilere teşekkür eden Domingo, İstanbul’da bulunduğu için mutlu olduğunu ve uzun zamandır buraya yeniden gelmeyi istediğini söyledi. Eugene Kohn şefliğindeki Filarmonia İstanbul Orkestrası ile sahne alan sanatçıya, Angel Blue ile Micaela Oeste bazı şarkılarda eşlik etti.

Domingo, Türk izleyicilerine bir sürpriz yaparak konser sonunda oğlu Placido Domingo Jr. ile “Perhaps Love”ı seslendirdi. Neredeyse tüm koltukların dolu olduğu konserin sonunda Domingo, uzun süre ayakta alkışlandı. Konser, IEG Live, Pozitif Live ve Piu Müzik işbirliğiyle gerçekleştirildi.

Dünyanın en önemli sahnelerinde, 140’tan fazla rolde 3 bin 600’ü aşkın performans gerçekleştiren ve 500’ün üstünde konser yöneten Placido Domingo’nun, çoğu tam opera kayıtlarından oluşan 100’ü aşkın albümde imzası buluyor.

Dünya turnesi kapsamında New York, Berlin, Londra, Madrid, Rio de Janeiro ve Milano’nun ardından İstanbul’da 74’üncü yaş gününden 2 gün önce sahne alan Domingo, ilerleyen yaşına rağmen aktif sanat hayatına devam ediyor.

Orkestra şefliği de yapan Domingo, ayrıca Los Angeles Operaevi’nin genel direktörlüğü görevini yürütüyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Berlin, Broadway, Broadway müzikali, Filarmonia İstanbul Orkestrası, Londra, Madrid, New York, Perhaps Love, Perhaps Love dinle, Perhaps Love şarkısı, Placido Domingo, Placido Domingo ispanya, Placido Domingo istanbul, Placido Domingo kimdir, Placido Domingo konser, Placido Domingo opera, Rio De Janeiro, Ülker Sports Arena, Ülker Sports Arena konser,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları