Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanyol sanatçı Buika Bursa ‘yı salladı

24 Haziran, 2011 | 11:46

İspanyol sanatçı Buika, 50. Uluslararası Bursa Festivali sebebiyle Bursa’da konser verdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından gerçekleştirilen ‘50. Uluslararası Bursa Festivali’, usta sanatçıları Bursa’da ağırlamaya devam ediyor.

Dünyaca ünlü İspanyol sanatçı Buika, dün gece Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda sahneye çıktı. Gecede muhteşem bir performans sergileyen Buika, sempatik tavırlarıyla da takdir topladı.

Bursa’da festivalin 50. yılında hayranlarıyla buluşmanın heyecanını yaşadığını dile getiren Buika, “Bursa’da kendimi evimde hissediyorum.” dedi.

İspanyolca şarkılarıyla dinleyenlerini mest eden Buika, 1,5 saat süren konserinde, “Sizin dilinizi konuşmak isterdim ama çok zor. Ben şarkılarımı İspanyolca söylüyorum, ancak sizlerin beni anladığınızı hissediyorum.” diye konuştu.

“EZAN SESİNE HAYRANIM”

Konser öncesinde gazetecilere açıklamalarda bulunan İspanyol şarkıcı Maria Buika, Türkiye’nin geçmişle geleceği çok iyi harmanlayan bir ülke olduğunu kaydetti. Buika şunları kaydetti: ”Ezan sesinden inanılmaz derecede etkileniyorum. Bir turnede değilim. Türkçe hiçbir şey anlamıyorum, ancak sanki her şeyi anlıyormuş gibi hissediyorum kendimi. Herhalde, bir zamanlar Türk’tüm. Türkiye’ye geldiğim zaman inanılmaz derecede enerjinizi hissediyorum. Ezan sesinden inanılmaz derecede etkileniyorum. Ezan, büyülü bir ses. İspanya‘daki gibi çok fazla ayrımınız yok, kendi içerinizde çok güzel harmanlanmışsınız. Her gittiğim yer sanki diğer yerlere çok benziyor.”

‘Ateşin Kızı’ olarak ünlenen Buika, caz ve flamenkoyu muhteşem sesiyle buluşturduğu konserinde, eski ve yeni albümlerinden en sevilen şarkılarını seslendirdi. Buika’yı konser boyunca alkış yağmuruna tutan sanatseverler, şarkılara da coşkuyla eşlik etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Buika Bursa, Buika Bursa Konseri, Buika bursada, Buika konseri, Buika Türkiye konseri, İspanyol Buika Bursa Konseri, İspanyol sanatçı Buika Bursa, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları