Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanyol Mutfağını Yerinde Keşfetme Zamanı

24 Mayıs, 2017 | 17:26
İspanyol Mutfağı

İspanyol Mutfağı

 

İspanyol Mutfağını Yerinde Keşfetmek İçin İspanya’da Tatil Zamanı

İspanya, tarihi ve kültürü açısından zengin bir ülke olmasının yanı sıra, İspanyol mutfağı da İspanyayı dünyada ünlü yapan bir başka etkendir. İspanya’da gündelik hayatta bir bar’a gittiğinizde genelde atıştırmalık yemekler yenmektedir. İspanya’da “Tapas” restoran ve barlar da verilen içeceğin yanında ikram tabağı’dır. Ama, bu ikram genelde İspanya’nın Endülüs bölgesinde uygulanmaktadır. Örneğin, Granada’da geleneksel bir İspanyol barına gittiğinizde size içeceğinizin yanında ufak bir “Tapas” tabağı verilmektedir.


İspanyolların “Tapas” geleneği haricinde yemekleri de ünlüdür. Michellin yıldızlı şefleri ve İspanya’nın dünyaca ünlü Endülüs, Bilbao gibi bir çok bölgesel mutfakları ile de öne çıkmaktadır. İşte, İspanyol mutfağından bir kaç seçenek ve İspanya tatilinizde deneme fırsatı bulacağınız İspanyol yemekleri.

Ünlü İspanyol Mutfağından Seçmeler;

1- Paella

Paella

Paella

Asıl vatanı Valencia olan, çeşitli deniz  mahsulleri, kırmızı veya beyaz et ile de hazırlanabilen, bir çeşit bol baharatlı bir pilav çeşidi.

 

2- Tortilla

Tortilla

Tortilla

Yumurtalı, patatesli, soğanlı veya isteğe göre farklı malzemeler konulabilen, kocaman ve kalın bir pasta dilimi gibi şekil alan bir yemektir.

 

3- Churros
Churros Tabağı

Churros Tabağı

Hamur işi olan ve Türk mutfağından şerbetli halka tatlıya benzeyen bir görünüşü olan ama şerbetsiz ve yanında pudra şekeri ve sıcak çikolata ile servis edilen bir kahvaltı öğünüdür. Ayrıca marmelat ve reçelle de güzel olan bu hamur işi, genel de kahvaltılarda tüketilir.

 

4- Gazpacho
Gazpacho

Gazpacho

Kısacası soğuk domates çorbası denilebilir. Ama içine farklı eklemeler yapılmaktadır ve kesinlikle soğuk içilen bir aperatiftir.

 

5- Tapas Tabağı
Tapas Tabağı

Tapas Tabağı

İspanya tatilinizde şiddetle önerilen bir pub, tapas bar veya restoran bulup tapaslarını denemeniz. İspanyol tapasları küçük porsiyon ve gün ortası atıştırmalık gibidir. Her çeşit ürün sunulabilir. Tapas için önerilebilinir ilk yer Madrid’de Plaza Mayor meydanının yanında yer alan San Miguel pazarıdır. Ortalama olarak dışarıdan biraz daha farklı fiyat olsa da, her verdiğiniz kuruşa değecek çeşit Tapas bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Churros, Gaspacho, İspanyol Mutfağı, İspanyol Mutfağından Seçmeler, Keşfetme, Madrid Plaza Mayor, Michellin Yıldızlı, Paella, San Miguel, Tapas, Tortilla,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları