Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanyol Merdivenleri’nde yemek, içmek yasaklandı

27 Eylül, 2016 | 07:34

Roma İspanyol Merdivenleri

Roma’nın meşhur İspanyol Merdivenleri’nde yemek, içmek ve yayılmak artık yasak!

İtalya’nın başkenti Roma’ya gelen turistlerin favori mekanlarından İspanyol Merdivenleri, yaklaşık 1 yıl süren ve 1,5 milyon euro’ya mal olan tadilatın ardından geçen hafta açıldı.

İspanyol Merdivenleri’nde yemek içmek hatta ‘yayılmak’ artık yasak!

BBC Türkçe’den Övgü Pınar’ın haberine göre, Roma polisi yalnızca merdivenlerin açıldığı ilk gece 7 kişiye toplam 900 euro ceza kesti. 7 turistin, akşam 10’dan sonra kamuya açık alanda içki içme yasağını deldikleri gerekçesiyle cezalandırıldığı belirtildi.

Kamu kurumlarının ağır borç yükü altında olması nedeniyle İtalya’nın yıpranmış tarihi yapılarını restore etmek için özel kişi ve şirketlere bağış çağrısı yapılmış ve bağışçılara vergi kolaylığı sağlanmasını da içeren “Art Bonus” adlı bir program başlatılmıştı.

İspanyol Merdivenleri Bulgari tarafından yenilendi

İspanyol Merdivenleri’nin restorasyonunu da lüks Bulgari markası üstlenmişti. Bir yıla yakın süren restorasyon çalışmalarının ardından neredeyse göz kamaştıracak seviyede temiz bir görüntüye kavuşan İspanyol Merdivenleri, Cuma günü yeniden halka açıldı.

Ancak açılıştan kısa süre önce, Bulgari’nin patronu Paolo Bulgari bunca emek ve masrafın ardından turistler tarafından hızla yeniden kirletilmesinin önlenmesi için İspanyol Merdivenlerinin geceleri kapatılmasını istedi.

Paolo Bulgari, “İspanyol Merdivenleri kıymetli ve narin bir yapı. Yeniden bir açık lağıma dönmesine müsaade edemeyiz. Burayı yiyip içerek etrafı kirleten barbarların eline bırakamayız.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bulgari, Bulgari Roma, İspanyol Merdivenleri, İtalya, italya gezilecek yerler, İtalya Roma, Roma, Roma İspanyol merdivenleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları