Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanyol Merdivenleri’nde yemek, içmek yasaklandı

27 Eylül, 2016 | 07:34

Roma İspanyol Merdivenleri

Roma’nın meşhur İspanyol Merdivenleri’nde yemek, içmek ve yayılmak artık yasak!

İtalya’nın başkenti Roma’ya gelen turistlerin favori mekanlarından İspanyol Merdivenleri, yaklaşık 1 yıl süren ve 1,5 milyon euro’ya mal olan tadilatın ardından geçen hafta açıldı.

İspanyol Merdivenleri’nde yemek içmek hatta ‘yayılmak’ artık yasak!

BBC Türkçe’den Övgü Pınar’ın haberine göre, Roma polisi yalnızca merdivenlerin açıldığı ilk gece 7 kişiye toplam 900 euro ceza kesti. 7 turistin, akşam 10’dan sonra kamuya açık alanda içki içme yasağını deldikleri gerekçesiyle cezalandırıldığı belirtildi.

Kamu kurumlarının ağır borç yükü altında olması nedeniyle İtalya’nın yıpranmış tarihi yapılarını restore etmek için özel kişi ve şirketlere bağış çağrısı yapılmış ve bağışçılara vergi kolaylığı sağlanmasını da içeren “Art Bonus” adlı bir program başlatılmıştı.

İspanyol Merdivenleri Bulgari tarafından yenilendi

İspanyol Merdivenleri’nin restorasyonunu da lüks Bulgari markası üstlenmişti. Bir yıla yakın süren restorasyon çalışmalarının ardından neredeyse göz kamaştıracak seviyede temiz bir görüntüye kavuşan İspanyol Merdivenleri, Cuma günü yeniden halka açıldı.

Ancak açılıştan kısa süre önce, Bulgari’nin patronu Paolo Bulgari bunca emek ve masrafın ardından turistler tarafından hızla yeniden kirletilmesinin önlenmesi için İspanyol Merdivenlerinin geceleri kapatılmasını istedi.

Paolo Bulgari, “İspanyol Merdivenleri kıymetli ve narin bir yapı. Yeniden bir açık lağıma dönmesine müsaade edemeyiz. Burayı yiyip içerek etrafı kirleten barbarların eline bırakamayız.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bulgari, Bulgari Roma, İspanyol Merdivenleri, İtalya, italya gezilecek yerler, İtalya Roma, Roma, Roma İspanyol merdivenleri,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları