Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanyol animasyon filmi Kapadokya’ya Avrupalı turistleri çekti!

01 Ağustos, 2018 | 10:45

İspanyol animasyon filmi Kapadokya'ya Avrupalı turistleri çekti!

İspanyol animasyon filmi Kapadokya’ya Avrupalı turistleri çekti. ‘Tadeo Jones 2: Kral Midas’ın Sırrı’ isimli İspanyol yapımı animasyon filmi nedeniyle Kapadokya’ya gelen İspanyol ve Avrupalı turist sayısında patlama yaşandı.

‘Tadeo Jones 2: Kral Midas’ın Sırrı’ isimli İspanyol yapımı animasyon filmi nedeniyle Kapadokya’ya gelen İspanyol ve Avrupalı turist oranında büyük artışa neden oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yaptığı girişimler sonrası “Tadeo Jones 2: Kral Midas’ın Sırrı” isimli İspanyol yapımı animasyon filminde 23 dakika 13 saniye Kapadokya’ya yer verilmesi İspanyol ve Avrupalı turist oranında artışa sebep oldu.

İspanyol animasyon filmi Kapadokya’ya Avrupalı turistleri çekti

2017 yılının Ağustos ayında animasyon filminin İspanya ve 26 ülkede vizyona girmesiyle, Türkiye’ye gelen İspanyol turist sayısı 2017’nin haziran ayına göre % 64, 2017’in ilk yarısına göre ise yüzde 66 artış gösterdi. Filmle iki yıldır süren İspanyol turist kaybının telafi edildiği ifade edildi.

Animasyon filmi, İspanya’daki gösterimi süresince 3.5 milyon seyirci ile buluşup, 17.9 milyon euro gişe geliri elde ederken, 32. Goya Sinema Ödülleri’nde “En İyi Animasyon Filmi” seçilerek de ayrı bir başarı elde etti.

İspanyol animasyon filmi aynı zamanda 2017’de İspanya’da en yüksek gişe geliri elde eden filmi unvanını da aldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupalı Turist, En İyi Animasyon Filmi, Goya Sinema Ödülleri, İspanyol animasyon filmi, İspanyol turist, Kapadokya, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tadeo Jones 2: Kral Midas’ın Sırrı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları