Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanyol Adası Mallorca’nın En iyi 10 Plajı

14 Temmuz, 2018 | 10:48

İspanyol Adası Mallorca'nın En iyi 10 Plajı

Dünya turizmine yön veren İspanya’nın doğu kıyılarının açığında yer alan Balear Adaları’ndan birisi olan Mallorca, İspanyol Adaları‘nın en büyüğüdür. Bir diğer İspanyol Adası İbiza ile birlikte İspanya’nın dünyanın en çok turist çeken ülkelerinin başında yer almasında büyük rolü olan Mallorca Adası’nın en iyi 10 plajını sizler için araştırdık.

Doğal güzellikleri, denizi, kumsalları ve tarihi mekanlarıyla dünya turizminde söz sahibi olan İspanya‘nın en büyük adası Mallorca’nın En iyi 10 Plajı’nın sizin için araştırdık.

İspanyol Adası Mallorca, Akdeniz’de yer alan diğer Balear Adaları İbiza, Formentera ve Minorca gibi çok önemli bir turizm merkezidir.

En güzel İspanyol Adası Mallorca
Her yıl milyonlarca turisti ağırlayan İbiza Adası gibi İspanya’nın en önemli turizm merkezlerinden biri olan ve Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Mallorca Adası’nın en güzel zamanları Nisan – Ekim ayları arasıdır.

Nüfusunun (900.000) yarısına yakınının başkent Palma de Mallorca’da yaşadığı Mallorca Adası’nın ikinci büyük şehri ise Manacor.

Yılda yaklaşık 10 milyon turisti ağırlayan İspanyol Adası Mallorca’nın halkı geçmişte yaşadığı ekonomik sıkıntıları bildikleri için gelen turistlere oldukça sıcak davranmakta.

Sıcaklığın 40 derecelere kadar çıktığı Mallorca Adası’nda tatil sadece plaj ve kum ile sınırlı değildir. Ünlü İspanyol Adası, barındırdığı tarihi yerleri ve kültürü ile de meraklılarını ağırlamakta.

Dünya sosyetesinin uzun yıllardır yazlık mekanı Mallorca Adası’nın büyüleyici plajları, masmavi denizi, müthiş manzaraları ve doğası ile turistlerin yıllardır ilgisini çekmektedir.

En güzel ispanyol adalarından Mallorca

Uçsuz bucaksız sahillerinde, çamlarla kaplı koylarında beyaz kumsallarında tatil keyfini yaşatan Mallorca plajları turistlerin büyük beğenisini almakta.

Mallorca turistlere tam bir şölen sunmakta

Mallorca, malikanelerin yer aldığı ortaçağdan kalma sokakları, dünyaca ünlü sanatçıların eserleri ile dolu galerileri, İspanyol yemeklerini tadabileceğiniz birbirinden güzel restoranları ile turistlere tam bir şölen sunmaktadır.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Mallorca Adası Turları sizi bekliyor.

Birbirinden güzel Mallorca plajları her yıl yüzbinlerce turisti kendine çekmekte.
Bembeyaz kumsalları, yumuşacık kumları ile Maldivler‘i anımsatan Mallorca Adası’nın denizi pırıl pırıl, turkuaz rengi denizinin sıcaklığı ise tam kararında.

İşte sizler için derlediğimiz Mallorca’nın En İyi 10 Plajı…

Mallorca'nın en iyisi Camp De Mar

Mallorca’nın en iyisi Camp De Mar

Mallorca’nın En İyi 10 Plajı arasında üst sıralarda bulunan, muhteşem bir güzelliğe sahip Camp De Mar Plajı turistlerin tercih ettiği kumsallardan biridir.

Gidenin bir daha da görmek istediği bu muhteşem plajda denizin üzerinde bulunan ve belki de Mallorca’nın en güzel paella’sının yapıldığı bir de restoran bulunmakta.
Eğer Camp De Mar’a giderseniz denizin ve kumun keyfini çıkardıktan sonra bir de Illeta’nın tadına bakmanızı tavsiye ederiz.

Su sporlarını Alcudia Plajı'nda yapın

Su sporlarını Alcudia Plajı’nda yapın

İspanyol Adası Mallorca’nın En Güzel 10 Plajı arasında yer alan bir başka isim ise Alcudia Plajı’dır. Oldukça uzun ve bembeyaz bir kumsala sahip olan Alcudia, muhteşem renkteki denizi ile turistlerin ilgi odağı durumunda.

WTS kalitesi ve güvencesiyle İspanya Balayı Turları sizi bekliyor.

Plajda bulunan restoranda deniz mahsullerinin birçok çeşidinin yanı sıra Asya mutfağından, suşi’ye, et çeşitlerinden vejetaryen yemeklerine kadar birçok seçenek mevcut.

Mallorca'nın en uç noktasındaki plaj: Formentor

Mallorca’nın en uç noktasındaki plaj: Formentor

Palma’ya yaklaşık 1 saatlik uzaklıktaki Formentor Plajı adanın en uç noktasında. Mallorca’nın En Güzel 10 Plajı arasında bulunan Formentor Plajı, çam ağaçlarının altında bembeyaz kumsalıyla muhteşem bir keyif veriyor.

Mallorca'nın Nudist Plajı Es Trenc

Mallorca’nın Nudist Plajı Es Trenc

Diğer plajlara göre oldukça uzun bir kumsala sahip olan Es Trenc Plajı’nın kumu da adeta un gibi. Bembeyaz kum tepelerinin bulunduğu Es Trenc Plajı’nın bir kısmı ise denize çıplak girmek isteyenler için ayrılmış.

Küçük, zahmetli ama muhteşem: Cala Figuera Plajı

Küçük, zahmetli ama muhteşem: Cala Figuera Plajı

Mallorca’nın En İyi 10 Plajı arasındaki Cala Figuera Plajı’na ulaşmak biraz zahmetli. Aracınızı bıraktıktan sonra yaklaşık 500 metrelik bir patika yoldan inilmekte.

Zahmetli, küçük ancak tek kelimeyle muhteşem bir plaj. Herhangi bir tesissin yer almadığı Cala Figuera’ya giderken yiyeceğinizi almayı unutmayın. Bir de burada bulunan keçilere dikkat.. Yemeğinize ortak olabiliyorlar!

Turistlerin tercihi Port De Alcudia Plajı

Turistlerin tercihi Port De Alcudia Plajı

İspanyol Adası Mallorca’nın En İyi 10 Plajı’ndan biri olan Port De Alcudia adanın doğu ucunda yer almakta. Gerçekten de müthiş güzelliğe sahip olan ve oldukça uzun bu kumsalı daha çok turistler tercih etmekte.

Playa de Muro Plaj'nda sörf yapın

Playa de Muro Plaj’nda sörf yapın

Mallorca Adası’nın doğusunda bulunan bir diğer plaj da Playa de Muro. Can Picafort kasabasında bulunan plaj oldukça güzel bir kumsala sahip.

Öğleden sonraları rüzgar almaya başlayan Mallorca’nın En İyi 10 Plajı arasındaki Playa de Muro’da sörf yapanları da görmeniz mümkün.

Mallorca'nın en kalabalık plajı: Magaluf

Mallorca’nın en kalabalık plajı: Magaluf

İspanyol Adası Mallorca’nın en kalabalık ve hareketli plajı Magaluf`ta yer alıyor. Zaman zaman beach party’lerin de düzenlendiği bu geniş kumsalda gündüzleri oldukça hareketli geçmekte.

Mallorca’nın En İyl 10 Plajı arasındaki Magaluf’un bir diğer özelliği de gece hayatının da eğlenceli ve renkli oluşu.

Küçük Nudist plajı: Playa del Mago

Küçük Nudist plajı: Playa del Mago

Magaluf`a yakın mesafede bulunan ve iki küçük koydan oluşan Mallorca plajı Playa del Mago’ya aslında koy demek daha doğru.

Yatların uğrak noktası konumunda olan bu küçük plajın bir bölümü ise ‘nudist’lere ayrılmış durumda. Küçük bir restoranın bulunduğu bu plajda, ufak olduğu için zaman zaman yer sıkıntısı yaşanmakta.

Mallorca'nın saklı mücevheri Cala Pi Plajı

Mallorca’nın saklı mücevheri Cala Pi Plajı

İspanyol Adası Mallorca’nın En İyi 10 Plajı arasında son olarak Cala Pi yer almakta. Adanın favori plajları arasında yer alan Cala Pi Plajı’na ulaşmak için oldukça fazla merdiven inip çıkmanız gerekmekte.

Ancak bu kadar zahmet burayı keşfetmeniz için değer. Zaman zaman kalabalık olsa da bu küçük plajı görmeniz gerekiyor.

Muhteşem bir plaj olan Cala Pi’de merdivenleri inerken göreceğiniz manzara gerçekten de muhteşem güzellikte. Saklı bir koyda bulunan bu muazzam plajı görmeden Mallorca’dan kesinlikle dönmeyin.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alcudia Plajı, Cala Figuera Plajı, Cala Pi Plajı, Camp De Mar, Es Trenc, Formentor, İspanyol Adaları, İspanyol Adası, Magaluf, Mallorca, Mallorca Adası, Mallorca'nın En İyi 10 Plajı, Nudist Plajı, Playa de Muro Plaj, Playa del Mago, Port De Alcudia,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları