Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanya’nın ünlü boğa festivali: San Fermin

21 Mayıs, 2018 | 15:37

İspanyanın ünlü boğa festivali: San Fermin

İspanya’nın dünyaca ünlü festivali San Fermin, her sene Temmuz ayında Navarra bölgesinin Pamplona şehrinde yüz binlerce turist ile birlikte kutlanmakta. İspanya’nın en popüler şenliği olan San Fermin Festivali’nde boğaların önünde koşan insanlar tüm dünyada da büyük yankı uyandırmakta.

Boğa koşusu denince akla ilk gelen ülke olan İspanya’nın dünyaca ünlü festivali San Fermin, her sene 6-14 Temmuz günlerinde Pamplona şehrinde kutlanmakta. İspanya’nın en popüler şenliği olan San Fermin Festivali’nde boğaların önünde koşan insanlar tüm dünyanın büyük ilgisini çekmekte.

San Fermin Fsetivali için binlerce turist İspanyaya akın eder

Pamplona’daki San Fermin Festivali’ne katılan turistlerin birçoğu, bu festivali dünyanın en iyisi olarak tanımlamakta.

İspanya’nın ünlü boğa festivali: San Fermin

San Fermin Festivali’nin bu denli ilgi görmesinin nedenlerinden biri, çeşitli etkinliklerle bezenen şenliğin oldukça uzun sürmesi ve verdiği heyecan olarak gösterilmekte. Festival ayrıca gece ve gündüz boyunca farklı saatlerde çeşitli etkinliklerle sürmesiyle de farklı bir yapıda.

Pamplona’da 6 Temmuz’da başlayan etkinlikleri bu kadar cazip kılan unsurlardan biri de her çeşit insana ve farklı yaşlara uygun eğlence alanlarını barındırıyor olması.

Eşinizin, kız arkadaşınızın, çocuğunuzun ve hatta annenizin bile ilgisini çekebilecek tarzda çeşitli etkinlikler San Fermin’i oldukça cazip hale getirmekte.

San Fermin İspanyanın en ünlü festivalidir

San Fermin Festivali 6-14 Temmuz’da kutlanıyor

Dünyanın dört bir yanından bu festival için turistler İspanya’ya akın etmekte. İspanya ile özdeşleşmiş boğa koşusu San Fermin Festivali’nin dünyada tanınmasında en büyük etkendir. Ancak festival bununla sınırlı değil.

Her sene 6-14 Temmuz günlerinde düzenlenen festivalde güzel vakit geçirip, eğlenebileceğiniz pek çok yol bulunmakta. Boğalara karşı bir ilginiz olmasa dahi, festivalin tadını en üst düzeyde çıkarabilirsiniz.

San Fermin Festivali için 7 Temmuz’da, Pamplona’da oldukça önemli bir geçit töreni yapılmakta. İspanya’nın dünyaca ünlü festivali, genelde sokaklarda düzenlenmekte.

San Fermin boğa koşusu

Turistler San Fermin’i yaşamak için gelir

Temmuz ayının sıcak günlerinde dünyanın çeşitli noktalarından sadece bu festivali yaşayabilmek için gelen herkes Pamplona sokaklarında gezerek, dans ederek, şarkı söyleyerek çeşitli aktivitelere katılarak festivalin tadını çıkarır.

Festivalin düzenlendiği tarihleri arasında barlar, cafeler, restorantlar ve eğlence yerleri turistlerle dolup taşar.

WTS kalitesi ve güvencesiyle San Fermin Festivali Turları sizi bekliyor.

San Fermin’i cazip hale getiren unsurlardan biri de şenliklerde ziyaretçi gibi değil de, yerli halkı gibi tamamen aktif bir şekilde katılabiliyor olmanıza dayanır.

Belediye meclisi tarafından her sene hazırlanan resmi programın haricinde mahalleler, yemek kulüpleri, spor kulüpleri ve bazı sponsorlar tarafından düzenlenen çok sayıda etkinlik bulunmakta.

İspanya’nın küçük bir kenti olan Pamplona’nın, festival günlerindeki nüfusu 2-3 katına kadar çıkmakta.

Hemingway San Ferminin tanıtımına büyük katkı yaptı.

San Fermin’de Ernest Hemingway’in izleri

Dünyaca ünlü yazar Ernest Hemingway, ‘The Sun Also Rises’ romanını yayınladıktan sonra Pamplona’ya daha da ünlendi. Başka bir yazar James Michener de ‘The Drifters’la bu etkiye katkıda bulundu.

Bu iki yazarın kitaplarının cazibesi dünyanın bir çok yerinden turistin San Fermin’e gelmelerine neden oldu.

Sadece bu kitaplarda bahsedilen bir çok yerin hala bozulmadan ayakta kalabildiği görmek bile Pamplona’ya gitmek için mükemmel bir bahane oluşturmakta.

Kırmızı fular San Fermini sembolü

San Fermin Festivali kırmızı fularsız olmaz!

Kırmızı fular, San Fermin Festivali’nin ayırt edici bir unsurudur. Bu durum festivalde öyle bir gelenek ki, festival devam ederken fuları boynunuza takmanız gerekir.

Bunun için, festivale start veren sorumlu “Viva San Fermin, Gora San Fermin” şeklinde bağırdığında, halk kırmızı fuların çıkarıp, elinde sallar. Festival başladığında ise kırmızı fular herkesin ya boynunda ya da başında yer alır.

Festivale gideceklere sigorta uyarısı!

Festivale gideceklere sigorta uyarısı!

San Fermin’e gideceklere küçük bir uyarı yapmakta fayda var. Boğa koşularına katılacak olanların mutlaka gelmeden ülkelerinde sağlık sigortaları yaptırmaları ve sigortanın boğa koşularını da kapsayıp kapsamadığına dikkat etmeleri tavsiye edilmekte.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ames Michener, boğa koşusu, Ernest Hemingway, Gora San Fermin, İspanya'nın ünlü boğa festivali:, Navarra, pamplona, San Fermin Festivali, The Drifter, The Sun Also Rises,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları