Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanya’nın ünlü adası Mallorca’da ‘sarhoş turizmi’ne savaş açıldı!

18 Haziran, 2018 | 14:59

İspanya'nın ünlü adası Mallorca'da 'sarhoş turizmi'ne savaş açıldı!

Dünyada en çok turist ağırlayan ülkelerden olan İspanya’nın en büyük adası Mallorca’nın Magaluf bölgesi yetkilileri, ‘sarhoş turist’ baş edebilmek için bir takım tedbirler alacağını duyurdu.

Dünyada en çok turist ağırlayan ülkelerden olan İspanya‘nın en büyük adası Mallorca’nın Magaluf bölgesi yetkilileri, ‘sarhoş turist’ baş edebilmek için bir takım tedbirler alacağını duyurdu.

İspanya’nın ünlü adası Mallorca’nın Magaluf bölgesi yetkilileri, ‘sarhoşluk turizmi’ diye tabir ettikleri turistin aşırı alkol tüketimini frenlemek için birtakım tedbirler alıyor.

Mallorca’da ‘sarhoş turizmi’ne savaş açıldı!

Mallorca’nın Magaluf bölgesinde alınacak önlemler kapsamında, ücretsiz alkol sunumunun yasaklanması ve her şey dahil otellerde turiste sunulan alkole sınırlama getirilmesi hedefleniyor.

Bu düzenlemeye ilişkin haberlerin ardından ünlü Mallorca Adası’nın Magaluf bölgesine dönük tatil aramalarında % 49’luk düşüş olduğu iddia edildi.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Mallorca Adası Turları sizi bekliyor.

Hedef, gerçek turisti kazanmak

Mallorca’nın şehir konseyinin bir sözcüsü ise bu konuda, ‘sarhoşluk turizmi’nin temelinde bazı alkollü mekanların agresif ticari faaliyetlerinden yattığını ve buna bir son vermek için harekete geçtiklerini belirtti.

‘Sorumlu alkol sunumu’ kampanyası başlatıldı

Sözcü, alınan önlemler sayesinde bölgenin gerçek turisti yeniden kazanacağını iddia etti.

Bu kapsamda hedeflerden birisinin de, her şey dahil tesislerdeki kalite parametrelerinin yeniden tanımlanarak, alkolü bu parametrelerin dışına atmak. Bu nedenle, ‘sorumlu alkol sunumu’ temalı bir de kampanya başlatıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İspanya, Magaluf bölgesi, Mallorca, Mallorca Adası, Sarhoş Turizmi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları