Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanya’nın Turizm Sektöründe, Barselona Küçük Bir Kısmına Sahip

06 Eylül, 2017 | 10:50

Barcelona İspanya Turizm Sektörü

 

İspanya’nın gelişen turizm hacmi Barselona saldırısına karşı direnç gösterecek çünkü insanlar süreklilik gösteren güvenlik riskleri ile yaşamayı öğreniyor ve popüler şehirde yaşanan terör saldırıları plaj bölgelerini etkilemeyi başaramıyor! 

Barselona kısa süreli geziler için şüphesiz en gözde yerlerden biri olmasına rağmen ülkeye gelen ziyaretçilerin çoğu Mayorka ve Lanzarote gibi ünlü adalara gitmeyi tercih ediyor.

İki yıl önce, Tunus’un Sousse kasabasında turistik iki otelin plajındaki tatil yapan kişilere yönelik düzenlenen silahlı saldırıda 38 kişinin hayatını kaybetmesi üzerine ülkenin turizmi oldukça ağır bir darbe almıştı. Dolayısıyla tur şirketleri gezilerini düzenlerken terör olaylarına karşı daha çok endişe duyar hale gelmişti. 

Sanford C. Bernstein Ltd.‘de Londra’da bir analist olan Richard Clarke, “Tunus’ta olduğu gibi, tüm ülkeyi sarsmış olayların yanı sıra, gezginler bunun gibi saldırıları riskleri ile yaşamayı öğrenmiş görünüyor. Burada sorulması gereken asıl soru şu olmalı: Turistler Barselona’daki terörizmi İbiza ya da Tenerife ile ilişkilendirecek mi? Tahmin ediyorum ki hayır, İspanya çok büyük bir hedef ve biz de henüz bilinmeyen bir bölgedeyiz” dedi.

Avrupa’nın en büyük tatil şirketi olan TUI AG, Perşembe günü bir kamyonet tarafından Ramblas caddesinde gerçekleşen 13 kişinin öldüğü saldırıdan sonra müşterilerinden birkaç telefon aldığını belirtti ancak Baş sözcü Michael Roell, her şeyin yolunda gittiğini söylüyor. Roell’e göre, İspanya’nın temel ticaret merkezleri güneş ve plaj olan bölgeler. Barselona gibi büyük şehir gezileri turizm gelirlerinin çok küçük bir kısmını oluşturuyor.

Gezginlerin terörle alakalı güvenlik kaygıları nedeniyle Türkiye ve Kuzey Afrika’daki yerlere gitmekte çekimser kalmaları, Avrupa seyahatlerinde İspanya’nın oldukça yararına olmuştu. Barselona’da dahi, ziyaretçi sayılarına etkisi birkaç yıl önce meydana gelen olaylardan daha az olabilir.

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Barselona, İspanya, İspanya Turizm Sektörü,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları