Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanya’nın Katalan Bölgesi “Turizm, Şehri Öldürüyor” İsyanı

03 Ağustos, 2017 | 17:16

Barcelona Arran

Katalunya´nın başkenti Barcelona´da bir siyasi partinin gençlik kolu bir tur otobüsünün camına sprey ile “turizm şehri öldürüyor” diye yazıp otobüsün lastiklerini keserek indirdi.

İspanya’nın Katalan Bölgesi “Turizm, Şehri Öldürüyor” İsyanı

Bu eylemin ardından gençlerin kiralık turist bisikletlerini bozduklarını gösteren bir videoyu paylaşan CUP partisi gençlik kolu “Arran”, artan turist sayısından rahatsız olduklarını dile getirmeye çalıştı. Merkez-sağ milliyetçi Catalan hükümetini destekleyen CUP, gençlik kolunun bu eylemlerini kınamamakla suçlanıyor.

Barcelona Belediyesinin ticaretten sorumlu danışman Santi Vila, CUP´nin bu tür eylemlere karşı çıkmamakla büyük bir hata yaptığını belirterek, Arran tarafından yürütülen bu kampanyanın hem Barcelona´nın hem de Katalunya´nın imajına zarar verdiğini ve şu anda yürütülen ulusal bağımsızlık kampanyasına da yardımcı olmayacağını dile getirdi.

Ne var ki, geçen hafta ortaya çıkan bu protesto eylemlerinden sonra Barcelona Belediyesi, Airbnb ile yasadışı bir şekilde kiraya verilen dairelere karşı daha etkili önlem almaya karar vererek bu konuda görevli olan müfettişlerin sayısını ikiye katladı.

Barcelona´da son yıllarda kent sakinlerinin durmadan artan turist sayılarından rahatsız olmaya başlamasıyla birlikte bu konudaki protestolar artmaya başladı. Artan turizm izdihamından dolayı şehir merkezindeki kiralar büyük ölçüde artmaya başladığı için normal vatandaşlar evlerinde tutunamayarak şehir dışına yerleşmek zorunda kaldığı için birçok otele boya bombası atıldı ve turist karşıtı duvar yazıları ciddi bir şekilde artmaya başladı.

Kaynak; 1

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Barcelona, İspanya, Katalan Bölgesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları