Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanya’nın Eylül ayı turizm geliri 9.5 milyar euro oldu!

06 Kasım, 2018 | 15:02

İspanya'nın Eylül ayı turizm geliri 9.5 milyar euro oldu!

İspanya’nın Eylül ayı turizm geliri 9.5 milyar euro oldu. Eylül aynda ve yılın 9 aylık diliminde turistlerin İspanya’da yaptığı harama ve ülkenin elde ettiği toplam geliri belli oldu.

Eylül aynda ve yılın 9 aylık diliminde turistlerin İspanya’da yaptığı harama ve ülkenin elde ettiği toplam geliri belli oldu. İspanya’nın açıkladığı turizm istatistiklerine göre, sadece eylül ayında ülkenin elde ettiği turizm geliri ise tam 9 milyar 543 milyon.

İspanya’nın Eylül ayı turizm geliri 9.5 milyar euro oldu!

Ocak-eylül arasındaki 9 aylık dönemde İspanya’nın elde ettiği turizm geliri ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1 oranında artarak 71 milyar 769 milyon euro oldu. Bu dönemde İspanya en çok turizm gelirini 11 milyar 747 milyon euro ile temmuz ayında, en az turizm gelirini ise 4 milyar 501 milyon euro ile ocak ayında elde etti.

İspanya’da turist başına harcama 1.062 euro

2018 yılının 9 aylık döneminde İspanya’da turist başına ortalama harcama 1.062 euro (1.211 dolar) ile geçen yılla aynı seviyede kaldı. Bu dönemde turist başına harcamanın en yüksek olduğu ay 1177 dolar ile temmuz, en az olduğu ay ise 983 euro ile nisan ayı oldu. Böylece, III. çeyrek ortalamalarına göre İspanya’da yapılan turist başına harcama Türkiye’de yapılanın iki katına yaklaştı.

Turistler İspanya’da günlük 147 euro harcadı

Turistlerin İspanya’da yaptığı günlük harcama ise bu yılın 9 aylık döneminde yüzde 3 oranında artarak 147 euro olarak gerçekleşti. Turist başına günlük harcamanın en yüksek olduğu ay da 152 euro ile yine temmuz ayı oldu.

İspanya’da ortalama geceleme 7.27

İstatistiklerde İspanya’da seyahat başına geceleme sayıları da paylaşıldı. Buna göre, İspanya’da seyahat başına geceleme süresi 7.27 gece olurken, gecelemenin en uzun olduğu ay 8.29 gece ile ocak, en kısa olduğu ay ise 6.72 gece ile mayıs oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Günlük harcama, İspanya Turist, İspanya turizm, Kişi başı harcama, Ortalama geceleme, Turizm, Turizm gelirleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları