Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanya’nın en hareketli adası: İbiza!

11 Mayıs, 2018 | 11:52

İspanyanın en hareketli adası İbiza

Avrupa’dan en çok turist çeken yerlerin başında gelen İspanya’nın en hareketli adası İbiza bu yıl da tatilcilerin en favori yerlerinden biri olacak. Gece hayatının en önemli merkezlerinden biri olan İbiza Adası, doğal güzelliklerinin yanı sıra eğlenceli geceleri ile de özellikle geçlerin yoğun ilgisini çekiyor.

İspanya‘nın en hareketli adası İbiza bu yıl da tatilcilerin en favori yerlerinden biri olacak. Gece hayatının en önemli merkezlerinden biri olan İbiza Adası, doğal güzelliklerinin yanı sıra eğlenceli geceleri ile de özellikle geçlerin yoğun ilgisini çekmekte.

İsyanya İbiza adası plajları ile de ünlü

Dünyanın dört bir yanından gelen turistlerin ortak buluşma noktası haline alan İspanya’nın muhteşem adası İbiza bu sezon da oldukça revaçta.

Gece eğlencelerinin hiç durmadan devam ettiği İbiza’da, adaya gelenlere uykuyu adeta yasaklıyor.

İspanya’ya bağlı Balear takımadalarından biri olan İbiza, gelirinin % 95’ini turizmden elde ediyor. San Antonio, San Rafael Ibiza’nın en hareketli ve eğlencenin en yoğun olduğu bölgelerin başında gelmekte.

Eğlence adası İbiza

İbiza’da eğlence sabaha kadar sürer

200 km’lik sahil şeridinde bulunan ‘Es Pout’, ‘Playa De Comte’, ‘Cala San Vincente’ ve ‘Cala D’hort’ plajları ise sadece Ibiza’nın değil dünyanın en gözde plajları arasında sayılmakta.

Müzik ve eğlence seslerinin hüküm sürdüğü Ibiza’nın en önemli clubları ise Amenesia, Previlege, Pacha, El Paradis ve The Blue Rose Striptise Club.

WTS kalitesi ve güvencesiyle İbiza Adası Turları sizi bekliyor.

Amenesia, Ibiza’da açılan ilk club özelliğini taşırken, Previlege, 2001’de dünyanın en büyük club’ı seçilerek Guinesse Rekorlar kitabına girdi.

1973’de açılan ve dünyada 70 farklı yerde bulunan Pacha, ünlü su partilerinin yapıldığı El Paradis ve striptiz kulübü olan The Blue Rose Striptise Club, İbiza’da sabahlara kadar süren çılgın partilerin vazgeçilmez adresleri.

İbizanın plajları

Ibiza’nın modası yıllar geçse de bitmek bilmiyor

Denizi, güneşi, kumu ile özellikle gençlerin vazgeçilmez mekanı haline gelen İspanya’nın hareketli adası Ibiza’nın modası yıllar geçse de bitmek bilmiyor.

En çılgın eğlencelerin yaşandığı bu kulüplerde dünyaca ünlü DJ’ler gençleri sabahlara kadar coşturmakta.

İbizada plaj partileri de ünlü

“Ibiza Adası” denilince akla ilk gelen mekanlardan biri de Cafe Del Mar’dır. Bundan yaklaşık 30 önce bir İngiliz DJ tarafından adanın San Antonia bölgesinde açılan mekanın şahane bir plajı da bulunmakta.

Cafe Del Mar’da günbatımını izleyin

Efsanevi Cafe Del Mar’ın terasından dünyanın en güzel günbatımlarından birini sevgiliniz ile birlikte el ele seyredebilirsiniz. Cafe Del Mar’ın gevşetici ve rahatlatıcı etkisi Ibiza’dan Chill-out denilen müzik türünün de doğmasına neden olmuştur.

İnsanların gündüz uyuyup gece yaşadığı Ibiza Adası, müzik, giyim, eğlence konusunda son modanın belirlendiği ve tüm dünyaya yayıldığı bir merkez durumunda.

Yazın başlamasıyla birlikte, Avrupa ve ABD’nin en ünlü DJ’leri ve dansçıları İbiza’ya akın etmekte. DJ’lerin çaldığı müzikler, yaptıkları danslar, giydikleri kıyafetler o yazın modasını belirliyor.

İbiza adasında tarihi yerler

İbiza, tarihe ve mimariye meraklılarını da çekiyor

Begonvillerin kırmızısı, çamların yeşili ile hoş bir tezat oluşturan masmavi bir gökyüzü; pırıl pırıl denizi, beyaz ince kumlu uçsuz bucaksız plajları, evliliğinizi büyülü bir dünyaya taşıyacak, ayrılmak istemeyeceksiniz.

Tertemiz denizi, Akdeniz iklimi ve insanının sıcaklığını kültüründen yemeklerini kadar her yerde bulabileceğiniz İbiza’da 9. yüzyılda burada yaşayan Arap kültürünün etkilerini hala görmek mümkün.

İspanyanın en eglenceli adası ibiza

Ada, güneşin batışıyla beraber adeta yeni bir güne başlıyor. Geceleri start verilen partiler sabahlara kadar devam ediyor. Tarih ve mimari merakı olanlar için de Ibıza görülmeye değer.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amenesia, Cafe Del Mar, Cala D’hort plajı, Cala San Vincente, Eğlence adası, El Paradis, İbiza adası, İspanya, Pacha, Playa De Comte, Previlege, San Antonia, The Blue Rose Striptise Club,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları