Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanya’da turist sayısı 1 milyon azaldı, gelir ise 3 milyar euro arttı!

28 Kasım, 2018 | 10:50

İspanya'da turist sayısı 1 milyon azaldı, gelir ise 3 milyar euro arttı!

İspanya’da turist sayısı 1 milyon azaldı, gelir ise 3 milyar euro arttı. İspanyol bakan İsabel Oliver, ülkeye gelen turist sayısının 1 milyon azalmasına karşın turizm gelirlerinin 3 milyar euro arttığını açıkladı.

Bu yıl turist sayısında düşüş yaşayan İspanya‘nın tesellisi gelirlerin artmasında oldu. Alışveriş Turizmi Zirvesi’nde konuşma yapan İspanya’nın turizmden sorumlu dışişleri bakanı Isabel Oliver, bu yıl İspanya’ya giden ziyaretçi sayısının 900 bin azalacağını açıkladı.

İspanya’da turist sayısı 1 milyon azaldı, gelir ise 3 milyar euro arttı

Akdeniz bölgesinin en büyük turizm destinasyonu olan İspanya’nın bu yıl 900 bin ziyaretçi kaybedeceği ifade edildi.

İspanyol bakan İsabel Oliver, 4. Alışveriş Turizmi Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, ülkenin 900 bin daha az turist ağırlayacak olmasına karşın turizm gelirlerinin geçen seneye kıyasla 3 milyar euro artarak 90 milyar euroya ulaşacağını belirtti.

Alışveriş için 74 bin turist geldi

Bakan Oliver, “İlk 9 ayda İspanya’da turizm büyümeye devam etti” ifadelerini kullanırken. “Ziyaretçi sayısındaki azalmaya rağmen gelirlerde % 2.5 artış olduğunun altını çizdi.

Turist sayısında 2017’de yakalanan % 12.2’lik artış göz önüne alındığında 2018’in ılımlı bir büyüme yılı olarak düşünülmesi gerektiğini belirten bakan Oliver, turizm gelirlerinin arttırılmasında alışveriş turizminin önemine dikkat çekti. İspanyol bakan Oliver, “Sadece alışveriş için İspanya’ya 74 bin 500 ziyaretçi geldi. Dolayısıyla daha yapacak çok iş var.” şeklinde konuştu.

“Alışveriş turizminde gerideyiz”

Geçtiğimiz sene Avrupa’ya gelen 13.6 milyon Çinli turistten sadece 3.7’sinin (515 bin kişi) İspanya’ya gittiğin değinen Isabel Oliver, İspanya’nın genel küresel turizm rekabetinde ilk sırda iken, alışveriş turizminde ise 4. sırada olduğu bilgisini paylaşarak “Alışveriş turizminde gerideyiz.” diyerek sözlerine noktayı koydu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akdeniz Bölgesi, Alışveriş turizmi, Alışveriş Turizmi Zirvesi, İsabel Oliver, İspanya, İspanya turizm, İspanyol bakan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları