Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanya’da Otel Yatırımları 2017 Yılının İlk Yarısında Yükselişini Sürdürdü

09 Temmuz, 2017 | 17:24
Riu Hotel Edificio Espana

Riu Hotel Edificio Espana

 

İspanya‘da Otel yatırımları 2017 yılının ilk yarısında yükselmeye devam ederek 1,655 milyon euro’luk bir yatırıma ulaştı. Otel yatırımları geçen senenin aynı dönemine istinaden iki katına çıktı.

İspanya’da Otel Yatırımları 2017 Yılının İlk Yarısında Yükselişini Sürdürdü

İspanya, turist sayısındaki artış ile dünyanın en önde gelen tatil destinasyonlarından biri olma yolunda hızlı adımlar ile ilerlerken, aynı zamanda turizm sektöründeki yatırımlar ile de rekora koşuyor. İspanya’da 2017 yılında otel yatırımları yükselişini sürdürmeye devam etti. Bu yılın ilk yarısında otel yatırımları 1,655 milyon euro’ya ulaştı.

Haziran 2016- Haziran 2017 arasında toplam otel yatırımı 3,140 milyon euroluk yatırım gerçekleşti. İspanya’da geçen yıla kıyasla bu yıl ocak- haziran arasında 79 otel projesi onaylandı. Geçen aynı dönemde 56 proje onaylanmış olduğu belirtildi. HOSTELTUR’un yaptığı haberde 20 otel ve 5000 odanın tamamlandığı belirtildi. Yatırımların %52’si tatil bölgelerinde, %48’i ise şehir alanlarındaki otel projelerinden oluşmaktadır. En fazla proje Barcelona ve Madrid’de yer almaktadır.

Bu senenin damgasını vuran projesi ise Rui Hotels grubun, Madrid’de, Plaza de Espana da olan, Edificio Espana’da yaptıracağı Rui Hotels & Resorts oldu. Haber detayları için Tıklayınız…

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Barcelona, İspanya, Madrid, otel yatırımı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları