Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanya’da Otel Yatırımları 2017 Yılının İlk Yarısında Yükselişini Sürdürdü

09 Temmuz, 2017 | 17:24
Riu Hotel Edificio Espana

Riu Hotel Edificio Espana

 

İspanya‘da Otel yatırımları 2017 yılının ilk yarısında yükselmeye devam ederek 1,655 milyon euro’luk bir yatırıma ulaştı. Otel yatırımları geçen senenin aynı dönemine istinaden iki katına çıktı.

İspanya’da Otel Yatırımları 2017 Yılının İlk Yarısında Yükselişini Sürdürdü

İspanya, turist sayısındaki artış ile dünyanın en önde gelen tatil destinasyonlarından biri olma yolunda hızlı adımlar ile ilerlerken, aynı zamanda turizm sektöründeki yatırımlar ile de rekora koşuyor. İspanya’da 2017 yılında otel yatırımları yükselişini sürdürmeye devam etti. Bu yılın ilk yarısında otel yatırımları 1,655 milyon euro’ya ulaştı.

Haziran 2016- Haziran 2017 arasında toplam otel yatırımı 3,140 milyon euroluk yatırım gerçekleşti. İspanya’da geçen yıla kıyasla bu yıl ocak- haziran arasında 79 otel projesi onaylandı. Geçen aynı dönemde 56 proje onaylanmış olduğu belirtildi. HOSTELTUR’un yaptığı haberde 20 otel ve 5000 odanın tamamlandığı belirtildi. Yatırımların %52’si tatil bölgelerinde, %48’i ise şehir alanlarındaki otel projelerinden oluşmaktadır. En fazla proje Barcelona ve Madrid’de yer almaktadır.

Bu senenin damgasını vuran projesi ise Rui Hotels grubun, Madrid’de, Plaza de Espana da olan, Edificio Espana’da yaptıracağı Rui Hotels & Resorts oldu. Haber detayları için Tıklayınız…

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Barcelona, İspanya, Madrid, otel yatırımı,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları