Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanya’da Kruvaziyer Turizmde 2017’de Yükselişte

06 Haziran, 2017 | 12:19
İspanya Kruvaziyer

İspanya Kruvaziyer

 

İspanya’ya Gelen Kruvaziyerler 2017’nin İlk Çeyreğinde Yükselişi Devam Etti

İspanya, Kruvaziyer turizminde 2017 yılının ilk çeyreğinde artış gösterdi. 2017’de İspanya limanlarına Kruvaziyer ile gelen turist sayısı 1.1 milyon  olarak geçen seneki verilerden %11,4’lük bir artış gösterdiği belirtilmiştir. Bu artışının nedeni olarak, devlet limanlarının Ocak ve Mart aylarında karşılanan gemilerin tonajlarının daha büyük olması olarak açıklanmıştır. Bu da İspanya’ya gelen kruvaziyer gemilerinin geçen seneye göre daha büyük gemilerin gelmesi, bu gemilerin daha fazla yolcu kapasiteli olmaları ile limanlara gelen turist sayısının artmasında etkili olduğunu göstermiştir. Dünya’nın 4 bir yanından gelen kruvaziyerler ile İspanya destinasyonuna ilginin devam ettiği görülmektedir.


Akdeniz kruvaziyer pazarı geçen sene daralmaya gitmiş ve İspanya‘da kruvaziyer pazarından etkilenmişti. Bu sene ilk çeyreğinde %11,4 artış olması, pazarın daralmasına rağmen, kruvaziyerler için  İspanya’nın vazgeçilmez bir durak olduğu görülüyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2017 İlk Çeyreği, İspanya, Kruvaziyer, Kruvaziyer turizmi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları