Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanya’da Katalonya Bölgesi Referandum Krizi Devam Ediyor

03 Ekim, 2017 | 15:21

Katalonya Bağımsızlık Referandumu

İspanya’da pazar günü büyük kriz yaratan Katalonya bölgesi bağımsızlık referandumu sonucunda İspanyol hükümeti bütün oyları toplatmaya başladı

İspanya‘da pazar günü Katalonya bölgesinde yapılan bağımsızlık referandumu sonrası Katalonya bölgesi şehirlerinde olaylar durulmuyor. İspanyol polisinin sert müdahalesi sonucu 844 kişinin yaralandığı olaylar sonucu, referandum’da %90’dan fazla “EVET” oyu çıktı.

Katalonya yerel hükümetinin referandum sabahı yaptığı değişiklikle kayıtlı olarak gösterilen 5,3 milyon seçmen istediği yerde oyunu kullandı. Katalonya’da oturma izni olan yabancıların da oy kullanılmasına izin verildi.

İspanya Katalonya Bağımsızlık Referandumu

Katalonya Özerk Yönetimi Başkanı Carles Puigdemont, aldıkları sonucun kendilerine “bağımsız bir devlet kurma hakkı” verdiğini açıkladı.

İspanya Başbakanı Mariano Rajoy, referandumun sona ermesinin ardından Başbakanlık konutunda düzenlediği basın toplantısında, yasadışı referandum ve çıkan olayların sorumlularının yasaları çiğneyenler olduğunu söyledi. Rajoy, “Umarım bu kez bizi dinlerler ve hatalarında ısrar etmezler. Onları hiçbir yere götürmeyecek olan bir yolda yeni adımlar atmazlar.” ifadelerini kullandı.

 

La Liga’da Son El Clasico Olabilir Mi?

El Clasico Real Madrid Barcelona

El Clasico dünyanın önde gelen en büyük derbisi olarak görülmektedir. Barcelona ve Real Madrid’in karşılaştığı bu dev maç belki de bu sene son El Clasico olabilir. Çünkü, Katalonya bağımsızlık referandumu ile bağımsız bir devlet olma ihtimali ortaya çıkması, Barcelona’nın La Liga’dan çıkması anlamına geliyor.

Son La Liga olarak şu an kesinleşmese de, bu senenin ilk El Clasico maçı La Liga’nın 17.nci haftasında Santigao Bernabau’da 20 aralık 2017 tarihinde gerçekleşecek. Şimdiden futbol severler için bilet satışları ve tur programları başladı. Real Madrid – Barcelona El Clasico maçı için şimdiden özel tur programları World Travel Service (WTS) tarafından da düzenlenmektedir.

 

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bağımsızlık Referandumu, Barcelona, El Clasico, İspanya, Katalonya Bölgesi, La Liga, Real Madrid,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları