Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanya’da Endülüs Karnavalı Zamanı

01 Mayıs, 2017 | 13:21
Endülüs Karnavalı

Endülüs Karnavalı

 

İspanya’da Yaz Aylarında Başlayan Karnavalların Hazırlığı Endülüs Bölgesinde Başlandı

İspanya, boğa güreşleri, flamenko gibi bir çok geleneği ile ünlü olduğu kadar, aynı zamanda karnavallarıyla da ünlüdür. İspanya’nın karnavalları en ünlüleri Endülüs bölgesinde olmaktadır. Bu karnavalların en ünlüleri ise, Sevilla, Granada, Malaga, Cadiz, Cordoba olarak öne çıkar. İspanya’nın hatta Avrupa’nın bir çok yerinden buraya gelen turistler, İspanya’nın gelenek ve kültürünü yakından tanıma fırsatına sahip oluyorlar. Karnaval ‘da açılan panayır yerinde geleneksel müzikleri dinler ve şehre özel veya ispanya’ya özel yemekleri tatma imkanı yakalarlar. İspanyol müziklerini yakından dinleme imkanı ve İspanyolların hayatlarının nasıl eğlenceli olduğunu yakından görme imkanını yakalarlar.

 

İspanya’nın Endülüs Karnavalı Tarihleri

 

Sevilla Karnavalı ( 30 Nisan – 6 Mayıs 2017)

Sevilla Karnavalı

Sevilla Karnavalı

Sevilla şehri, Endülüs bölgesinin başkentinde her sene nisan ayı sonu ve mayıs ayı başında başlayan karnaval bir panayır ve konserler ile devam eder.

 

Granada Karnavalı ( 10 Haziran – 17 Haziran 2017)

 

Granada Karnavalı

Granada Karnavalı

Granada şehri, Endülüs’ün en önemli ve tarihi şehri olan bir şehirdir. Karnavalı ise “Corpus Christi” anılır ve Hz.İsa’yı, Meryem Ana’yı anarak karnavala başlarlar. Daha sonra’da geleneksel kıyafetleri ile panayır alayında eğlenmeye başlarlar.

 

Malaga Karnavalı ( 12 Ağustos –  19 Ağustos 2017) 

 

Malaga Karnavalı

Malaga Karnavalı

Malaga şehri, Endülüs’ün güneyinde olan ve plajları ile ünlü olan şehridir. Karnaval zamanı, karnavala özel bir şarap marketlerde satılmaya başlanır. “Cartojal” şarabı bugüne özel üretilen bir şaraptır. Ayrıca gençler bu karnavala katılırken aynı kıyafetleri veya t-shirtleri giymeye özen gösteriyorlar. Bu da grup olarak katıldıklarını gösteriyor.

 

Cadiz Karnavalı ( 7 Haziran – 11 Haziran 2017)

 

Cadiz Karnavalı

Cadiz Karnavalı

Cadiz şehri, Endülüs’ün en güneyinde olan ve karnavalı dünyaca ünlü olan şehirdir. Yazın gerçekleştirilen karnaval ile geleneksel bir karnaval olarak İspanyol gelenek ve kültürü ile panayır kurularak düzenlenir.

 

Cordoba Karnavalı ( 20 Mayıs – 27 Mayıs 2017)

 

Cordoba Karnavalı

Cordoba Karnavalı

Cordoba şehri, Endülüs’e 300 senelik başkentlik yapmış bir şehirdir. Cordoba Camisi ve Mayıs ayında düzenlenen karnavalı ile eğlenceli ve Endülüs’ün eski geleneklerini yakından görebileceğiniz bir şehirdir.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cadiz, cordoba, Endülüs, Granada, İspanya, Karnaval Tarihleri, Karnaval Zamanı, Malaga, Sevilla,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları