Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanya’da Endülüs Karnavalı Zamanı

01 Mayıs, 2017 | 13:21
Endülüs Karnavalı

Endülüs Karnavalı

 

İspanya’da Yaz Aylarında Başlayan Karnavalların Hazırlığı Endülüs Bölgesinde Başlandı

İspanya, boğa güreşleri, flamenko gibi bir çok geleneği ile ünlü olduğu kadar, aynı zamanda karnavallarıyla da ünlüdür. İspanya’nın karnavalları en ünlüleri Endülüs bölgesinde olmaktadır. Bu karnavalların en ünlüleri ise, Sevilla, Granada, Malaga, Cadiz, Cordoba olarak öne çıkar. İspanya’nın hatta Avrupa’nın bir çok yerinden buraya gelen turistler, İspanya’nın gelenek ve kültürünü yakından tanıma fırsatına sahip oluyorlar. Karnaval ‘da açılan panayır yerinde geleneksel müzikleri dinler ve şehre özel veya ispanya’ya özel yemekleri tatma imkanı yakalarlar. İspanyol müziklerini yakından dinleme imkanı ve İspanyolların hayatlarının nasıl eğlenceli olduğunu yakından görme imkanını yakalarlar.

 

İspanya’nın Endülüs Karnavalı Tarihleri

 

Sevilla Karnavalı ( 30 Nisan – 6 Mayıs 2017)

Sevilla Karnavalı

Sevilla Karnavalı

Sevilla şehri, Endülüs bölgesinin başkentinde her sene nisan ayı sonu ve mayıs ayı başında başlayan karnaval bir panayır ve konserler ile devam eder.

 

Granada Karnavalı ( 10 Haziran – 17 Haziran 2017)

 

Granada Karnavalı

Granada Karnavalı

Granada şehri, Endülüs’ün en önemli ve tarihi şehri olan bir şehirdir. Karnavalı ise “Corpus Christi” anılır ve Hz.İsa’yı, Meryem Ana’yı anarak karnavala başlarlar. Daha sonra’da geleneksel kıyafetleri ile panayır alayında eğlenmeye başlarlar.

 

Malaga Karnavalı ( 12 Ağustos –  19 Ağustos 2017) 

 

Malaga Karnavalı

Malaga Karnavalı

Malaga şehri, Endülüs’ün güneyinde olan ve plajları ile ünlü olan şehridir. Karnaval zamanı, karnavala özel bir şarap marketlerde satılmaya başlanır. “Cartojal” şarabı bugüne özel üretilen bir şaraptır. Ayrıca gençler bu karnavala katılırken aynı kıyafetleri veya t-shirtleri giymeye özen gösteriyorlar. Bu da grup olarak katıldıklarını gösteriyor.

 

Cadiz Karnavalı ( 7 Haziran – 11 Haziran 2017)

 

Cadiz Karnavalı

Cadiz Karnavalı

Cadiz şehri, Endülüs’ün en güneyinde olan ve karnavalı dünyaca ünlü olan şehirdir. Yazın gerçekleştirilen karnaval ile geleneksel bir karnaval olarak İspanyol gelenek ve kültürü ile panayır kurularak düzenlenir.

 

Cordoba Karnavalı ( 20 Mayıs – 27 Mayıs 2017)

 

Cordoba Karnavalı

Cordoba Karnavalı

Cordoba şehri, Endülüs’e 300 senelik başkentlik yapmış bir şehirdir. Cordoba Camisi ve Mayıs ayında düzenlenen karnavalı ile eğlenceli ve Endülüs’ün eski geleneklerini yakından görebileceğiniz bir şehirdir.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cadiz, cordoba, Endülüs, Granada, İspanya, Karnaval Tarihleri, Karnaval Zamanı, Malaga, Sevilla,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları