Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanya Turizm’de Rekorlar Kırıyor

02 Ağustos, 2017 | 09:37

Cadiz Sahili

 

İspanya turizmde son yılların en hızlı çıkış yapan ülkesi olarak bu yılın ilk altı ayında 36 milyondan fazla turist aldı.

İspanya Turizm’de Rekorlar Kırıyor

Associated Press’e göre, Avrupa’dan İspanya’ya ziyaret eden yolcuların sayısı 2017 yılının ilk altı ayında yüzde 12’ye çıktı. Ulusal İstatistik Enstitüsü, Ocak başından Haziran sonuna kadar 36.3 milyon turistin İspanya’ya geldiğini açıkladı.

Ziyaretçilerin çoğunluğu (8,6 milyon) İngiltere’den, 5,5 milyon Almanya’dan geldi. İspanya’yı ziyaret eden iki ülkenin turist sayısı da, sırasıyla, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9,1 ve yüzde 10’luk bir artış gösterdi.

 

İspanya Seneye Olmsuzluklarla Başlamıştı.

İspanya 2017 yılına İngiliz turistlerin yaptığı herşey dahil konaklamalarında ki gıda zehirlenmesi olaylarıyla uğraşarak başlamıştı ve sonunda herşey dahil hizmeti kaldırdığını açıklamıştı. Ama bu olaylar güney bölgelerdeki otellerin büyük tazminatlar ödemesine engel olamamıştı. Aynı zamanda Mallorca’da yaşanılan turizm kirliliği ve son olarak Barcelona’nın değiştirdiği turist yasasına rağmen, İspanya yılın ilk altı ayında rekor kırdı.

 

İlginizi Çekebilecek İspanya Hakkında Diğer Haberler İçin TIKLAYINIZ…. ( 1 , 2 , 3 )

 

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya, Barcelona, İngiltere, İspanya, rekor, Turizm,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları