Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanya turizmde rekora gidiyor

26 Ağustos, 2013 | 15:30

İspanya turizmde rekora gidiyor İspanya’da turizmde tarihinin en iyi temmuz ayını geçirdi.

Turizm Bakanlığına bağlı çalışan, sınırlardaki turist giriş çıkışını denetleyen Frontur tarafından verilen bilgilere göre, İspanya‘ya geçen temmuz ayında 7 milyon 875 bin 997 turist geldi.

Sabah’ta yer alan habere göre, Frontur, resmi istatistiklerin tutulmaya başlandığı 1995 yılından bu yana en iyi temmuz ayının yaşandığını açıkladı.

Temmuz ayında İspanya’ya en çok İngiliz turist (1 milyon 826 bin 84) gelirken, bunu Fransız (1 milyon 269 bin 607) ve Almanlar (1 milyon 117 bin 584) izledi.

Bu arada 2013’ün ilk 7 ayında İspanya’ya gelen turist sayısının 34 milyon 19 bin 611 olduğu kaydedilirken bunun da 2012’nin ocak-temmuz dönemine göre yüzde 3,9 daha fazla olduğuna işaret edildi. Turistlerin en çok Katalonya, Balear ve Endülüs bölgelerine ilgi gösterdiği görüldü.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balear, Endülüs, İspanya, İspanya Endülüs, İspanya haberleri, İspanya Katalonya, İspanya seyahat, İspanya Turist, İspanya turist rekor, İspanya turizm, İspanya turizm rekor, Katalonya,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları