Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanya turist rekoru kırmayı hedefliyor

10 Ağustos, 2015 | 09:57

İspanya turist rekoru kırmayı hedefliyor Geçtiğimiz yıl 65 milyon turistin ziyaret ettiği İspanya, bu yıl bu rakamı aşarak rekor kırmak istiyor.

Sanayi, Enerji ve Turizm Bakanı José Manuel Soria, geçtimiz yıla göre kıyaslama yaptığı açıklamasında İspanya‘nın kıyı şeridinde doluluk oranlarının yüzde yüz, diğer bölgelerde ise 70 ila 80 arasında olduğunu söyledi.

EFE haber ajansına açıklamalarda bulunan José Manuel Soria, 2015’in ilk çeyreğinde İspanya’yı 29 milyonun üzerinde turistin ziyaret ettiğine dikkat çekti. José Manuel Soria, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre İspanya turu yapan turist sayısında yüzde 4.2’lik bir artış olduğunu belirtti.

Turizm Bakanı José Manuel Soria, 2013 yılında 60.6 milyon ve 2014 yılında 65 milyon turist ağırlayan İspanya, bu şeklde devam ederse 68 milyon turist sayısını yakalayarak yeni bir rekora imza atacağını sözlerine ekledi (PrensaLatina)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İspanya, İspanya turist rekor, ispanya turist sayısı, İspanya turizm, Jose Manuel Soria, José Manuel Soria ispanya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları