Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanya sahillerine büyük ilgi

23 Nisan, 2013 | 15:04

İspanya Sahilleri Son yıllarda,İspanya’nın güney batısındaki Blanca sahilleri büyük ilgi görüyor.

İspanya Blanca sahillerine gelen Rus turistlerde son yıllarda ciddi artış gözleniyor. Bölgede son dönemlerde satılan yazlık evlerin yarısını Ruslar’ın aldığı belirtildi.

Alicante kentinin bulunduğu bölgede çalışan turizmciler ve emlakçılar son yıllarda Ruslar’la başlayan hareketliliğe dikkat çekiyor.

Verilen istatistiklere göre, 2010 yılında 30 bin 951, 2011’de 53 bin 84, 2012’de 84 bin 684 Rus turistin Blanca sahillerine geldi, bu yıl için 119 bin sayısına ulaşılmasının beklendiği ifade edildi.

Benidorm Hosbec oteller zincirinin başkanı Antoni Mayor, “Henüz daha patlamamış bir madene sahibiz” dedi, son 4 yılda Alicante’ye gelen Rus turist sayısında yüzde 40 artış olduğunu söyledi.

İspanyol basınında yer alan haberlerde, İspanya’ya gelen Avrupalı turistlerin ortalama harcamalarının 700 avro olmasına rağmen Ruslarda bunun 1700 avroya kadar yükseldiğine dikkat çekildi.

Bu arada gelen turist dışında yazlık ev alan ve bölgede uzun süre ikamet eden Ruslar’ın sayısının da arttığı bildirildi.

Alicante’de bu zamana kadar emlak alımında İngilizler’in hep önde olduğuna işaret eden emlakçılar, mevcut durumda Ruslar’ın İngilizler’in önüne geçtiğini vurguladı. Geçen yıl Alicante’de satılan 7 bin kadar yazlık evin yarısının Ruslar tarafından alındığı belirten emlakçılar, “4 yıl öncesinde Ruslar, bu bölgedeki emlak piyasasının toplamının yüzde 5’ini bile temsil etmiyorlardı” bilgisini verdi.

İspanya Turları

İspanya Turları yıl boyunca en iyi fiyat ve servis garantisiyle.

İspanya Turu
İspanya Turistik

İspanya uçak bileti, otel rezervasyonu, araç kiralama hizmeti.

İspanya Turistik Turları
İspanya Balayı

İspanya'da Balayı Kanarya Adaları'nda yaşanır.

İspanya Balayı
İspanya Kültür

İspanya Kültür Turları ile İspanyayı doya doya yaşayın.

İspanya Kültür Turları

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antoni Mayor, Blanca, Blanca sahilleri, İspanya, İspanya Blanca, İspanya Blanca sahilleri, İspanya sahilleri, İspanya sahilleri ilgi, İspanya sahilleri seyahat, İspanya Turu, Rus turistler, Rus turistler İspanya, Tur,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları