Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanya’nın meşhur domates festivalinde yine renkli görüntüler ortaya çıktı

27 Ağustos, 2015 | 10:00

La Tomatina festivali İspanya’nın meşhur domates festivali La Tomatina, bu yılda renkli görüntülere sahne oldu.

İspanya’nın dünyaca ünlü La Tomatina adlı domates savaşı festivali bu yıl yine çok renkl görüntülere sahne oldu. Festivale katılanlar, 150 ton domates kullanarak bir rekora imza attı. Ülkenin doğusundaki Valencia kentinin Bunol ilçesinde geleneksel olarak düzenlenen festivalin bu yıl 70. yıl dönümü olması dolayısıyla toplam 150 ton ile bu zamana kadar “festivallerde atılan en fazla domates” rekoru kırıldı.

NationalTurk’ün haberine göre; geçen yıllarda 45 binin üzerinde katılımcı olmasına rağmen güvenlik gerekçesiyle son iki yıldır katılımcı sayısının 22 bin ile sınırlı tutulduğu festivale turistler de yoğun ilgi gösterdi. 96 ülkeden katılımın olduğu La Tomatina’da katılımcıların yüzde 20’sinin İspanyol olduğu, en fazla yabancı turistin yüzde 15 ile İngiltere, yüzde 10 ile Japonya, yüzde 9 ile Hindistan, yüzde 7 ile ABD ve yüzde 5 ile Avustralya’dan geldiği açıklandı.

Festivalde 6 kamyon ile taşınan 150 ton domatesi birbirlerine atan kişiler, 1,5 saat boyunca domateslerin içinde kırmızıya büründü. Haberin devamı için Tıklayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Domates Festivali, İspanya, İspanya domates festivali, ispanya festival, La Tomatina, La Tomatina festivali, La Tomatina ispanya, La Tomatina valencia,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları