Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanya Mallorca’da Turist Sayısını Düşürmek İçin Konaklama Vergisini Arttırabilir

29 Haziran, 2017 | 15:33
Mallorca Adası

Mallorca Adası

 

İspanya‘da geçen sene ilk defa getirdiği turizm vergisini arttırmak, hatta iki katı arttırım yapacağı konuşuluyor. Amaç, İspanyol adası Mallorca’da turist sayısını düşürmek.

 

İspanya, İspanyol Adası Mallorca’da Turist Sayısını Düşürmek İçin Konaklama Vergisini Arttırabilir

 

Podemos

Podemos

İspanya’da geçen sene yaz aylarında getirilen konaklama vergisini ikiye katlamak isteyen, sol popülist “Podemos” partisi. Alman “Focus” dergisi tarafından yapılan habere göre, partinin bu isteği gerçekleştirirse, Mallorca da tatil artık zenginler için uygun bir tatil yeri olacak.

 

Podemos partisinin somut olarak istediği şey ise geçen yaz getirilen ve genelde turist vergisi diye adlandırılan “ekoloji vergisini” ikiye katlamaktır. Bunun sonucunda günlük olarak ödenecek vergi, turistin kalacağı tesisin kategorisine göre 1.10 ile 4.40 euro arasında değişecektir.


Verginin arttırılmasıyla hedeflenen etki, daha yüksek gelir elde etmek değil. Amaç, Mallorca adası’na gelen turistlerin sayısını azaltmaktır. açıklaması geldi. Baştan beri güdülen bu hedef, verginin ilk yılında amacına ulaşmadı. İspanya şu anda bir çok turistin Doğu Akdeniz bölgesinde bulunan bazı tatil ülkelerinden kaçarak alternatif arayan turistlerin hücumuna uğramaktadır.


Şu anda İspanya’daki turistlerin ödemesi gereken vergi, kalınan konaklama tesisinin kalitesine göre kişi ve gece başına 50 cent ile 2 euro arasında değişmektedir. Podemos partisinin vergiyi arttırma planı gerçekleştirilirse bu ek masraf büyük ölçüde artabilecek.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İspanya, İspanyol Adası, Mallorca, Podemos, Turist Vergisi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları