Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanya, geçen yaz turist sayısında rekor kırdı

22 Ekim, 2014 | 15:42

Dünya Turizm Örgütü’nün rakamlarına göre, Fransa ve ABD’nin ardından dünyanın en çok turist alan ülkesi İspanya’ya geçen yaz 31 milyon turist geldi.

İspanya Endüstri, Ticaret ve Turizm Bakanı Jose Manuel Soria, düzenlediği basın toplantısında, turizmde rekorların kırıldığı bir yıl geçirdiklerini söyledi.

2014 yılı Ocak ve Eylül aylarında 52,4 milyon turistin İspanya’yı ziyaret ettiğini kaydeden Soria, 1 yıl öncesinin aynı dönemine göre yüzde 7,4’lük artış olduğunun altını çizdi. 2014’ün ilk 9 ayında İspanya’ya gelen turistlerin çoğunluğunun İngiliz, Fransız ve Alman olduğunu kaydeden Soria, turist sayısındaki en büyük artışın Katalonya (yüzde 25,7) ve Kanarya Adaları (yüzde 11,4) bölgelerinde görüldüğünü ifade etti.

Sabah’ın haberine göre, İspanya’da sınırlardaki turist hareketini izleyen Frontur’un raporuna göre konuşan Bakan Soria, yaz döneminde İspanya’ya gelen 31 milyon turistin ise bu zamana kadarki en büyük rakam olduğunu vurguladı. Eylül ayında tespit edilen 7 milyon turist sayısının da bu ay için rekor olduğu belirtildi.

2013 yılında İspanya’nın 60 milyon 66 bin turist ağırladığını hatırlatan Bakan Soria, 2014 yılı sonundaki turist sayısı tahminlerinin 62 milyonu geçeceğini söyledi.

İspanya’ya gelen turistlerde en büyük düşüşün yüzde 7,6 ile Ruslarda (1,26 milyon) olması dikkati çekti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dünya Turizm Örgütü, İspanya, İspanya Madrid, İspanya rekor, ispanya turist sayısı, İspanya turizm, İspanya turizm rekor, İspanya Turu, Jose Manuel Soria, Katalonya, Katalonya ispanya,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları