Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanya ‘da Semana Santa ve El Clasico Hazırlığı Başladı

21 Şubat, 2017 | 14:08

Semana Santa Turizmtatilseyahat

İspanya’da Semana Santa Yaklaşırken, Aynı Tarihlerde El Clasico Hazırlıkları da Başladı.

İspanya‘da her yıl Nisan ayının ikinci haftası kutlanan Semana Santa hazırlıkları başladı. 2017 Semana Santa İspanya’da 13 Nisan’da kutlanmaya başlayacak ve İspanya devleti Semana Santa’yı ulusal gün ve tatil ilan ettiği için İspanya’nın her yerinde 5 gün boyunca kamu personeli çalışmayacak. 13 Nisan – 17 Nisan arasında kutlanan Semana Santa 13- 14 Nisan da Los Dias Santos kutlamaları, 17 Nisan’da ise Dia Pascua kutlaması yapılacak.

 

Semana Santa’nın Tarihi

Hristiyanların en önemli bayramı olan Paskalya, Hz.İsa’ın çarmıha gerildikten 4 sonra yeniden dirilişinin törenler ile kutlanmasını kapsar. Her ülke’de bu kutlamalar değişse de en renkli ve geleneksel kutlama törenleri İspanya’da yapılmaktadır. Özellikle Sevilla ve Granada Semana Santa döneminin en önemli kutlamalarını yapan iki büyük şehridir. 4 gün boyunca süren Semana Santa ve Pascua (Paskalya), ilk iki günü büyük katedrallerde ayinler ve diğer kiliselerde ki bakire mum heykellerinin sırt üstünde yürüyüş korteji ile katedrale getirilerek, Meryem Ana’ya selamlandırılması ile sonlandırılır. Bu kortej müzik ve geleneksel şarkılar eşliğinde şehirlerin katedrali’ne doğru yürür. Paskalya’da ise Hz. İsa’nın yeniden doğumu insanlar tarafından coşku ile kutlanır.

El Clasico turizmtatil seyahat

Semana Santa ve El Clasico

Bu sene Semana Santa’nın bitişinin hafta sonu 23 nisan’da ise El Clasico maçı yani Real Madrid ve Barcelona’nın dünyanın en büyük derbisinin olması da İspanya tatil planları yapanların cazip olacağı  ve bu tarihlerde düşünürlerse de renkli bir plan olacağı kesindir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
El Clasico, İspanya, Paskalya, Paskalya Bayramı, Semana Santa,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları