Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanya Başbakanın’dan Sert Eleştiri; “Turizmi Ayaklar Altına Alamazsınız!”

08 Ağustos, 2017 | 11:09

İspanya Felipe Rajoy

 

Dün İspanya Kralı Felipe ile görüşen İspanya başbakanı Rajoy, turistlere kötü muamele yapılmamasını istedi.

Son günlerde hem Barcelona´da, hem de Palma de Mallorca´da yığınsal turizme karşı yapılan ve uluslararası düzeyde yankı getiren eylemlerden sonra İspanya Başbakanı Rajoy dün Mallorca´da turistlere kötü muamele yapılmasın istedi. Misafirlere iyi davranılması gerektiğini vurgulayan Rajoy, herkesi sorumluluk duygusu ve sağduyu içerisinde hareket etmesini istedi.

Turizmin İspanya genelinde tüm iş imkanların yüzde on üçünü – soyut sayılarla 2.5 milyon iş imkanı – sağlayarak İspanya´nın GSMH´ının yüzde on birini sağladığına dikkati çeken Rajoy, turistleri aşırı sevinç gösterileri ile karşılamanın abes olacağını, fakat öbür yandan turizmi ayaklar altında da almamak gerektiğini söyledi.

Kral Felipe´nin Mallorca´da bulunan özel sarayında kendisi ile görüşen Rajoy, turizmdeki olumsuz gelişmelerin yanısıra Katalonia´nın bağımsızlık hareketini, bölgelerin finanse edilmesi, Barcelona havalimanındaki sorunları ve Venezuela´daki krizi konuştu.

 

 

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İspanya, İspanya Başbakanı Rajoy, İspanya Kralı Felipe,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları