Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İspanya Başbakanın’dan Sert Eleştiri; “Turizmi Ayaklar Altına Alamazsınız!”

08 Ağustos, 2017 | 11:09

İspanya Felipe Rajoy

 

Dün İspanya Kralı Felipe ile görüşen İspanya başbakanı Rajoy, turistlere kötü muamele yapılmamasını istedi.

Son günlerde hem Barcelona´da, hem de Palma de Mallorca´da yığınsal turizme karşı yapılan ve uluslararası düzeyde yankı getiren eylemlerden sonra İspanya Başbakanı Rajoy dün Mallorca´da turistlere kötü muamele yapılmasın istedi. Misafirlere iyi davranılması gerektiğini vurgulayan Rajoy, herkesi sorumluluk duygusu ve sağduyu içerisinde hareket etmesini istedi.

Turizmin İspanya genelinde tüm iş imkanların yüzde on üçünü – soyut sayılarla 2.5 milyon iş imkanı – sağlayarak İspanya´nın GSMH´ının yüzde on birini sağladığına dikkati çeken Rajoy, turistleri aşırı sevinç gösterileri ile karşılamanın abes olacağını, fakat öbür yandan turizmi ayaklar altında da almamak gerektiğini söyledi.

Kral Felipe´nin Mallorca´da bulunan özel sarayında kendisi ile görüşen Rajoy, turizmdeki olumsuz gelişmelerin yanısıra Katalonia´nın bağımsızlık hareketini, bölgelerin finanse edilmesi, Barcelona havalimanındaki sorunları ve Venezuela´daki krizi konuştu.

 

 

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İspanya, İspanya Başbakanı Rajoy, İspanya Kralı Felipe,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları