Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İşler: Yılbaşı hareketliliği 2019 yılında başarının müjdecisi

31 Aralık, 2018 | 10:20

İşler: Yılbaşı hareketliliği 2019 yılında başarının müjdecisi

46 milyon turist ve 34 milyar dolara yaklaşan turizm girdisiyle kapanan 2018 yılı için TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “Tüm bu rakamlar ve yılbaşı hareketliliği 2019 yılının başarılı geçeceğinin müjdecisi gibi” diye konuştu.

Hafta sonu tatiline 31 Aralık 2018 Pazartesi gününü ekleyip, 4 günlük yılbaşı tatiline çıkan yerli turistler konaklayacakları otellere yerleşirken, farklı tatil seçenekleri sunan turistik tesislere ilginin artması turizm sektörünün yüzünü güldürdü.

İşler: Yılbaşı hareketliliği 2019 yılında başarının müjdecisi

TÜROFED Başkan Yardımcısı ve Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, yılbaşı hareketliliğini gelecek adına “umut verici” olarak belirtti. Mehmet İşler, “Yeni yıla günler kala, dört günlük yılbaşı tatillerini değerlendirmek isteyen vatandaşlarımızın ilgisi sayesinde otellerimiz yüzde 100 doluluğa ulaştı” açıklamasında bulundu.

Turizmcilerin beklentilerinin üzerinde dolulukla karşılaştıklarını ifada eden Mehmet İşler, “Turizm sektörü, 2018 yılını 46 milyona yakın bir turist ve 34 milyar dolara yaklaşacak bir turizm girdisiyle kapattı. Turizm sektörü ekonomimizin can damarı. Tüm bu rakamlar ve yılbaşı hareketliliği 2019 yılının başarılı geçeceğinin müjdecisi gibi. Bu zamana kadar olan rakamlar içerisinde Türk turizm tarihinin en iyi rakamını 2019’da yakalayabileceğimizi söyleyebilirim. Bu yılbaşından itibaren bunun sektöre ve ekonomimize yansımalarını göreceğiz.” şeklinde konuştu.

İzmir, İstanbul, Ankara ve Antalya’da yer kalmadı

İzmir, İstanbul, Ankara ve Antalya’da şehir merkezindeki tesislerde neredeyse yer kalmadığını belirten başkan yardımcısı İşler, sezon sonu açık olan resort otellerin seçenek oluşturduğunu anlattı. Diğer bölgelerdeki kar oteli, dağ oteli veya termal tesislerin de yoğun ilgi gördüğünü belirten İşler, zamanı olup başka yöreye gidemeyenler ya da zamanı iyi kullanmak isteyenlerin yılbaşını şehir içindeki tesislerde geçirebileceklerini ifade etti.

İstanbul’dan çıkışlarda ve diğer bölgelere geçişlerde özellikle Ege’deki beldelerin ve tesislerin tercih edildiğini söyleyen TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “İzmir şehir merkeziyle çevresindeki turizm beldelerinde iyi hizmet veren, iyi fiyat, genç ve kaliteli tesisler konuklarını ağırlamaya hazır. Sevilen sanatçılarla zengin zengin yılbaşı programları hazırlayan otellerin balo salonları ve eğlence yerlerinin yanı sıra Alaçatı’da ve Çeşme’de düzenlenecek sokak partileri de büyük büyük ilgi görüyor” yorumunu yaptı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ege Bölgesi, Mehmet İşler, Turizm sektörü, Türk Turistler, TÜROFED Başkan Yardımcısı, yeni yıl Tatili, Yılbaşı tatili,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları