Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İskenderunlu işadamları Ortadoğu pazarına açılıyor

05 Ocak, 2011 | 13:32

İskenderun’da ticari hayatını sürdüren Ülkümen kardeşler, Ortadoğu pazarına yaptığı ihracat ile bölge ve ülke ekonomisine önemli katkı sağlıyor.

İskenderun ekonomisinin limanın özelleşmesi ile daha da hareketleneceğine vurgu yapan Enis Ülkümen, “İskenderun Limanı özelleşti. Alan firmanın yapacağı yatırım ve limana konteynır terminalinin kurulacak olması ile İskenderun limanı daha çok çalışacak. Bu da sanayi esnafından nakliye sektörüne, gemi acentelerinden otel işletmelerine kadar tüm esnafın işlerini açacak. Kentte sıcak para akışı sağlanacak ve bölgede işsizlik azalacak.” dedi.

Ortadoğu pazarına açıldıklarını ve özellikle Afrika ülkelerine ihracat yaptıklarınıanlatan Enis Ülkümen, “Ortadoğu pazarı için İskenderun’daki fabrikalarımızdan Suriye, Irak ve diğer Ortadoğu ülkeleri için imalata başlanmış ve bugün itibari ile bütün Ortadoğu pazarına mal satar hale gelinmiştir.” diye konuştu.

1995 yılında PPRC’den mamul plastik tesisat borusu ve ek parçaları imalatına başladıklarını ve yurt çapında bayi ağı kuklarını belirten Enis Ülkümen, “Yıllar içinde bu imalata PVC pis su borusu ve ek parçaları imalatı, PE temiz su kangal boru imalatı, yerden ısıtma boru imalatı gibi çeşitleri plastik boru ve ek parçaları imalatları eklenmiştir. 2000 – 2001 yıllarındaki büyük ekonomik kriz sonrası üretimi tamamen ithal hammaddeye dayanan bu imalatın yurt içinde satışından vazgeçilerek tamamen ihracata yönelinmiş ve Ortadoğu pazarı için bir fabrika da İskenderun’da açılarak Suriye, Irak ve diğer Ortadoğu ülkeleri için imalata başlanmış ve bugün itibari ile bütün Ortadoğu pazarına mal satar hale gelinmiştir.” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Enis Ülkümen, Irak, İskenderun, İskenderun 5 yıldızlı otel, İskenderun İşadamları, İskenderun Limanı, İskenderun Ortadoğu Pazarı, İskenderun Suriye, Ortadoğu pazarı,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları