Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İskandinav turistlerin kültür turuna ilgisi arttı

11 Eylül, 2012 | 11:46

Havaların serinlemesiyle birlikte kültür turlarına olan igi arttı. İskandinav turistlerin Side Antik Kent’te kültür ve arkeoloji turlarına ilgisi arttı.

Nemli ve sıcak havada kültür ve arkeoloji turuna çıkamayan Norveç, İsveç, Danimarka ve Finlandiyalı turistler havalar serinleyince Side, Selge, Myra, Perge, Termessos, Olimpos, Tlos ve Xanthos turlarına büyük ilgi gösterdi.

Kokartlı Turist Rehberi Yusuf Sönmez, havaların serinlemesiyle Antalya bölgesinde kültür turlarına İskandinav turistlerin ilgisinin yüzde 100 oranında arttığını söyledi. Antalya’ya tatile gelen İskandinav turistleri haftanın 3 günü tarihi ören yerlerine kültür ve arkeoloji turuna çıkardıklarını belirten Sönmez, tura en fazla rağbetin Side Antik Kent gördüğünü söyledi.

Günlük 200 İskandinav turisti Side Antik Kent’te kültür turuna çıkardıklarını belirten Sönmez, Norveç, İsveç ve Danimarkalı ve Finlandiyalı turistlerin sıcak ve nemli havada tura çıkmaya fazla yanaşmadığını kaydetti. Sönmez, “Havalar serinleyince kültür turlarımıza ilgi arttı. Sıcak ve nemli havada tura çıkmak istemeyen İsveçli turistler havalar serinleyince çıkmaya başladı. Yaz sıcağı 20 turist tura zor çıkarken, havalar serinleyince bu rakam 200’e ulaştı. Önümüzdeki günlerde bu rakamın daha da artacağına inanıyoruz.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İskandinav, İskandinav turistler, İsveç ve Danimarka, Norveç, Side Antik Kent, Side Antik Kenti, Side Antik Kenti tur, Turist Rehberi Yusuf Sönmez, Turistler,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları