Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Side’de güz dönemi İskandinav arkeoloji turları başladı

14 Ekim, 2011 | 15:16

Side Antik Kent’te güz dönemi İskandinav arkeoloji turları başladı. Dünyaca ünlü Side Antik Kent’te arkeoloji turları başladı.

Geçen yıl Antalya’ya gelen 300 bin Norveç, İsveç, Danimarka ve Finlandiyalıyı Selge, Xanthos, Termessos, Perge, Seleukia ve Side Antik Kent’te arkeoloji turuna çıkardıklarını belirten seyehat acentesi yetkilileri, bu yıl ise bu rakamın 400 bin olmasını beklediklerini kaydetti.

Antalya’ya tatile gelen Kuzey Avrupalı turistlerin tarihi ören yerlerini ziyaret etmeyi sevdiğini belirten acenteler, bölgenin Helenistik, Likya, Roma, Bizans, Anadolu Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait arkeolojik zenginliğini bulunduğunu kaydetti.

2 yıldır İskandinav turistlerin tatil yapmada rotalarını Yunanistan, İtalya ve İspanya‘dan Türkiye’ye kaydırdı ve bunda en önemli etken Türkiye ‘nin güvenir ülke olması.

Bastıyalı Turizm Seyahat Acentesi Arkeoloji Turizmi Uzmanı Mehmet Reşat Akıl, “İskandinavlar deniz, kum ve güneş turizmi yanı sıra arkeoloji turizmi çok seviyor. Anadolu’da kurulan medeniyetleri çok merak ediyorlar. Tarihe çok meraklılar. Arkeolojik zenginlik bakımından Antalya zaten adeta açık hava müzesi konumunda. Arkeoloji turlarında Side ve Xanthos Antik Kent çok önemli. Norveçli turistler genelde Side Antik Tiyatro, Apollon Tapınağı ve Xanthos’ta tarihi kaya mezarlarında hatıra fotoğrafı çektirmeyi seviyor.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
arkeoloji turu, Danimarka, İskandinav, İskandinav arkeoloji, İskandinav arkeoloji turları, İsveç, Norveç, Perge, Seleukia, Selge, Side Antik Kent, Side Antik Kenti, Termessos, Xanthos,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları