Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

7 Ülkeden 10 Üniversite Işık Üniversitesi’ndeki ICTPE 2013 konferansında buluştu

09 Eylül, 2013 | 16:10

7 Ülkeden 10 Üniversite Işık Üniversitesi'ndeki ICTPE 2013 konferansında buluştu Her yıl başka bir ülkede gerçekleştirilen Uluslararası “Elektrik Mühendisliğinde Teknik ve Fiziksel Problemler Konferansı bu yıl 7 ülkeden 10 Üniversitenin katılımı ile Işık Üniversitesi Şile Kampüsünde gerçekleştiriliyor.

7 ülkeden 10 üniversite ve bilim kurumunun yer aldığı, Türkiye, Norveç, İran, Romanya, Azerbaycan, İspanya, KKTC ortaklığı ile oluşturulan ICTPE 2013 Elektrik Elektronik Mühendisliğinde Teknik ve Fiziksel Problemler Konferansı, Işık Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliği ile düzenlenerek 9-11 Eylül 2013 tarihleri arasında Işık Üniversitesinde gerçekleştirilmeye başlandı.

Konferansın açılış konuşmasında Işık Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Yorgo İstefanopulos, tüm misafirlere hoş geldiniz konuşmasını yaptıktan sonra Işık Üniversitesini tanıttı ve konferans hakkında faydalı bilgiler verdi. Ardından ICTPE’nin geçmiş yıllarda yapılan konferanslarına ait videolarının izlendi.

Katılımcılardan; Arif Hashimov, Prof. Dr. Nariman Rahmanov, Prof. Dr. Naser Tabatabei, Prof. Dr. Cengiz Taplamacıoğlu, Prof. Dr. Nicu Bizon, Prof. Dr. Javier Bilbao, Doç. Dr. Özgür Cemal Özerdem ve Prof. Dr. Ömer Usta, konuşmalarını yaptılar.

Üç gün boyunca sürecek olan konferansta; Güç ve Enerji Sistemleri, Elektrik-Elektronik, Kontrol Sistemleri, Telekomünikasyon, Bilgisayar ve Enformasyon Teknolojileri, Robotik, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Enerji Sistemlerine İlişkin Mühendislik Alanları, Teknik Uygulamalar, Biyomedikal Mühendisliği ve bu konularda eğitim ve öğrenme yöntemleri üzerinde konuşmalar ve sunumlar yapılacak.

Ayrıca katılımcılara 11 Eylül Çarşamba günü İstanbul gezisi düzenlenerek İstanbul’un Kültürel ve Tarihi mirasları hakkında bilgiler verilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Arif Hashimov, Azerbaycan, Doç. Dr. Özgür Cemal Özerdem, ICTPE 2013, ICTPE 2013 konferansı, İran, Işık Üniversitesi, Işık Üniversitesi ICTPE 2013 konferansı, Işık Üniversitesi Rektör, İspanya, İstanbul, İstanbul konferans, KKTC, konferans, Norveç, Prof. Dr. Cengiz Taplamacıoğlu, Prof. Dr. Javier Bilbao, Prof. Dr. Nariman Rahmanov, Prof. Dr. Naser Tabatabei, Prof. Dr. Nicu Bizon, Prof. Dr. Ömer Usta, Romanya, Türkiye,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları