Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İrlanda’daki Skellig Michael Adası’nda turizm patlaması

27 Ocak, 2016 | 11:55
Skellig Michael Adası, İrlanda© James Hines

Skellig Michael Adası, İrlanda© James Hines

Star Wars: The Force Awekens filminin final sahnelerin çekildiği İrlanda’daki Skellig Michael adası bir anda turizm cenneti oldu.

Geçtiğimiz aylarda vizyona giren Star Wars: The Force Awekens filminin bazı sahneleri, İrlanda’nın mistik adası Skellig Michael’da çekildi.

Tüm dünyada büyük ilgi uyandıran Star Wars serisi, yeni trendleri belirlemeye devam ediyor. Filmin çekimlerine sahne olan İrlanda’daki Skellig Michael adası son aylarda dünyanın en çok turist çeken merkezlerinden biri oldu. Serinin 7. filmi vizyona girene kadar sadece İrlandalıların ilgisini çeken Skellig Michael adası artık bir turizm cenneti.

İrlanda'daki Skellig Michael Adası'nda turizm patlaması

Skellig Michael Adası

Skellig Michael Adası, İrlanda’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası listesimde yer alan iki tarihi alanından biri. Ana karadan yaklaşık 12 kilometre açıkta bulunan ada, 230 metre yüksekliğindeki sivri tepesiyle sıradışı bir görüntüye sahip. Adanın en dikkat çeken yeri 7. yüzyılda inşa edilen manastır. Bu manastır, Hristiyanlığı yaymak için İrlanda’ya gelen din adamları tarafından 7. yüzyılda yapılmış ve günümüze kadar ulaşmış.

İrlanda'daki Skellig Michael Adası'nda turizm patlaması

Dalış olanakları da var

Yüksek düzeyde koruma uygulanan Skellig Michael Adası, mayıs ve eylül ayları arasında ziyaret edilebiliyor. Adanın koylarında profesyonel dalgıçlar eşliğinde dalış yapma imkanları da bulunuyor. Adada ayrıca mutlaka görülmesi gereken iki adet deniz feneri de bulunuyor.

Filmin yönetmeni J. J. Abrams, adanın fotoğrafını gördüğü ilk anda filmin final sahnesini burada çekmeye kara vermiş.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Skellig Michael, Skellig Michael adası, Skellig Michael irlanda, Skellig Michael nerede, Skellig Michael star wars, Star Wars, Star Wars The Force Awekens, The Force Awekens,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları