Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İrlanda ekonomisi büyümeye devam ediyor

11 Mart, 2016 | 09:20

İrlanda ekonomisi büyümeye devam ediyor Seyahatseverlerin kuzeydeki en gözde tatil bölgesi İrlanda, ekonomisiyle dünya devlerini geride bırakmayı başardı.

Sert coğrafyasına rağmen yüzlerinden tebessümü eksik etmeyen insanların ülkesi İrlanda, kuzeyin turizmde parlayan yıldızı olarak bilinyor. Dünya üzerinde olmak isteyeceğiniz sayılı yerlerden olan İrlanda, yeşilin hakim olduğu coğrafyası, tarihi, kültürel değerleri ve sınırsız eğlence sunan festivalleriyle ekonomisinin büyük bölümünü turizm gelirlerinden sağlıyor.

Dünya devlerini geride bıraktı

Turizm gelirlerinin büyük önem taşıdığı İrlanda, 2015 yılını yüzde 7.8’lik büyümeyle kapattı. Bu oranla ülke yüzde 7.5 büyüyen Hindistan ve yüzde 6.9 büyüyen Çin’i geride bıraktı.

NBC’nin haberine göre; İrlanda 2008 yılında patlak veren finansal krizden en çok etkilenen ülkelerden biri olarak biliniyordu. Bu rakamla İrlanda kötü günleri geride bıraktığını gösterdi. Ülkenin sanayi üretimini yüzde 14.2 artarken ülkede iç talep 2015 yılında yüzde 9.3 büyüdü.

İrlanda 2009 yılındaki ekonomik krizden sonra IMF tarafından hazırlanan borç anlaşmasıyla kurtarılmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hindistan ekonomi, İrlanda, İrlanda ekonomi, irlanda gezilecek yerler, İrlanda seyahati, irlanda turu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları