Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İrlanda ekonomisi büyümeye devam ediyor

11 Mart, 2016 | 09:20

İrlanda ekonomisi büyümeye devam ediyor Seyahatseverlerin kuzeydeki en gözde tatil bölgesi İrlanda, ekonomisiyle dünya devlerini geride bırakmayı başardı.

Sert coğrafyasına rağmen yüzlerinden tebessümü eksik etmeyen insanların ülkesi İrlanda, kuzeyin turizmde parlayan yıldızı olarak bilinyor. Dünya üzerinde olmak isteyeceğiniz sayılı yerlerden olan İrlanda, yeşilin hakim olduğu coğrafyası, tarihi, kültürel değerleri ve sınırsız eğlence sunan festivalleriyle ekonomisinin büyük bölümünü turizm gelirlerinden sağlıyor.

Dünya devlerini geride bıraktı

Turizm gelirlerinin büyük önem taşıdığı İrlanda, 2015 yılını yüzde 7.8’lik büyümeyle kapattı. Bu oranla ülke yüzde 7.5 büyüyen Hindistan ve yüzde 6.9 büyüyen Çin’i geride bıraktı.

NBC’nin haberine göre; İrlanda 2008 yılında patlak veren finansal krizden en çok etkilenen ülkelerden biri olarak biliniyordu. Bu rakamla İrlanda kötü günleri geride bıraktığını gösterdi. Ülkenin sanayi üretimini yüzde 14.2 artarken ülkede iç talep 2015 yılında yüzde 9.3 büyüdü.

İrlanda 2009 yılındaki ekonomik krizden sonra IMF tarafından hazırlanan borç anlaşmasıyla kurtarılmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hindistan ekonomi, İrlanda, İrlanda ekonomi, irlanda gezilecek yerler, İrlanda seyahati, irlanda turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları