Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İrlanda, Ağustos ayında müziğe ve eğlenceye doyacak

03 Ağustos, 2012 | 14:19

İrlanda festivaller ve konserler ile bu ay müziğe doyacak. İrlanda’nın müzik festivali takviminde hafta sonu düzenlenecek Liss Ard, Castlepalooza, Indiependence ve Le Cheile festivalleri ilk sırada yer alıyor.

İrlanda’ nın muhteşem doğasında festivaller ve konserler için dünyanın dört bir yanından yüz binlerce kişi buraya seyahat ediyor.

İrlanda’nın müzik festivali takviminde hafta sonu düzenlenecek Liss Ard, Castlepalooza, Indiependence ve Le Cheile festivalleri ilk sırada yer alıyor.

Batı Cork’ta 1997-1999 yıllarında düzenlenen Liss Ard festivali, verdiği aradan sonra bu yıl yeniden müzikseverlerle buluşuyor.

Skibbereen yakınlarındaki açık arazide, 4-5 Ağustos’ta düzenlenecek festivalde, Chic, Toots and the Maytals ve Paul Buchanan gibi grup ve sanatçılar yer alacak ve festival kapsamındaki “Edebiyat Sahnesi”nde kitap tutkunları için de etkinlikler düzenlenecek.

Müzikseverler aynı hafta sonu, Tullamore’daki Castlepalooza ile Mitchelstown’daki Indiependence festivallerinde kamp yapma olanağı da bulacak. Le Cheile festivaliyse 3-6 Ağustos’ta Oldcastle’da yapılacak.

Electric Picnic ve diğer İrlanda festivalleri

İrlanda’nın dünya çapında ilgi gören Electric Picnic festivali, 31 Ağustos-2 Eylül günleri arasında, Co Laois bölgesindeki Stradbally’de düzenlenecek.

Electric Picnic, bu yıl The Cure’un yanı sıra Sigur Ros, Elbow, Orbital, The XX, Hot Chip ve The Roots gibi grupları ağırlayacak.

Müzik tutkunlarına kamp yapma olanağı sunan festival kapsamında çeşitli sanat etkinlikleri de düzenlenecek.

17-19 Ağustos’taki Sunflowerfest’e de Co Down bölgesindeki Hillsborough ev sahipliği yapacak. Festivalde, Dreadzone ve Scroobius gibi gruplar yer alacak.

Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast’ta 15-26 Ağustos günleri arasında düzenlenecek Belsonic festivalinde Madness, Noel Gallagher ve Tom Jones sahne alacak. Belfast’ta 21-22 Ağustos’ta Vital adlı bir festival daha düzenlenecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Castlepalooza, Electric Picnic festivali, Girit Adası, Indiependence, İrlanda, İrlanda Doğası, İrlanda Electric Picnic, İrlanda Etkinlik, İrlanda festivaller, İrlanda Haberleri, İrlanda Konser, İrlanda müzik festivali, İrlanda'nın müzik festivali, Kuzey İrlanda, Kuzey İrlanda Belfast, Le Cheile, Liss Ard,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları