Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İrem İncedayı’dan Roma’da resim sergisi

07 Haziran, 2014 | 13:22

Dünyaca ünlü Türk ressam Timur Kerim İncedayı’nın kızı İrem İncedayı, 10’uncu kişisel sergisi ile Roma’da sanatseverlerle buluşuyor.

İrem İncedayı, 20. sanat yılında 10’uncu kişisel sergisini Yunus Emre Enstitüsü Türk Kültür Merkezi’nde törenle sanatseverlerin beğenisine sundu.

NationalTürk’ün haberine göre, Açılış öncesi açıklamalarda bulunan İncedayı, 10’uncu sergisini açmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 30 eserinin sergide yer aldığını ifade etti.

İncedayı, eserlerinde dekoratif İslami semboller ile tarihte Batı Roma ve Doğu Roma olmak üzere iki büyük imparatorluğa başkentlik yapan Roma ve İstanbul kentlerinin mimari tarzlarına hakim olan kubbeleri karşılaştırdığını söyledi.

Sergiye ev sahipliği yapan Yunus Emre Enstitüsü Roma Türk Kültür Merkezi Direktörü Sevim Aktaş da İncedayı’nın ailesinden dolayı bu büyüleyici eserleri yarattığını belirtti. İrem İncedayı ise Aktaş’a sergisine ev sahipliği yaptığı için teşekkür etti.

İncedayı’nın “Doğu ve Batıdan Renkler ve Desenler” sergisi, 5 Temmuz tarihine kadar gezilebilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İrem İncedayı, İrem İncedayı italya, İrem İncedayı roma, İrem İncedayı sergi, Roma, Roma İtalya, Roma resim sergisi, Roma sergi, Timur Kerim İncedayı, Türk Kültür Merkezi, Yunus Emre Enstitüsü, Yunus Emre Enstitüsü Türk Kültür Merkezi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları